TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тош (always grumpy) @toshex
#reach: 36498   ( 205th )
#followers: 677   ( 6703rd )
Ете за да не исчезне овој бисер на македонското “новинарство” во цел свој сјај неедитирано и од лево на десно нормално: https://t.co/PGtHUFKbIr
19ReTweets53Favorites·Details
ПЕДЕСЕТ И ТРИ ФАКИН МИЛИОНИ ЕВРА ОД ПАТАРИНИ СОБИРААТ ГОДИШНО???

ПА ЗАШО НЕ Е СЕКОЕ МЕТРО ПАТ ВО ЗЕМЈАВА СРЕДЕНО БЕ АЛОООООООООООООООО!?????? https://t.co/4Jb0LHaqJm
13ReTweets46Favorites·Details
Добро како им проаѓа вака бе? Прво си пишале дека е реплика и ја продавале 990 евра, па после тргнале цена, па после тргнале и дека е реплика и као сеа е 1199 евра ама на попуст од 1600 - а само пред 3 ипол месеци им била 990 евра и била реплика: https://t.co/truJBqQwRt
13ReTweets42Favorites·Details
Не, али не приметив ни еден совесен, паметен, интелектуален (успешен или не, богат или не сеедно) маж да му биде криво дека жени си бараат права и правда. https://t.co/NTCJy3ysT7
9ReTweets40Favorites·Details
… ќе биде мојата следна тетоважа https://t.co/vm4QjedCq5
7ReTweets39Favorites·Details
ААААААААААХАХАХАхахахАХАХаххахАХАХАхахах!!! https://t.co/EX9Pzt2Egw
6ReTweets26Favorites·Details
😂😂😂😂🤣 https://t.co/P0NIFIatKL
8ReTweets17Favorites·Details
Еве и официјално одобрена и достапна за инсталација. Гугл Хром (работи сигурно и на Edge, Опера и остали хромиум броусери) екстензија за тргање на копчево за твитер блу. Инспирирана од Елмо.

РТ би било штрумфастично.

Open Source е има линк до гитхаб.

https://t.co/xmECJcfjDG https://t.co/h5APzO7qLk
9ReTweets11Favorites·Details
"Y'all's baggage just matches right up don't it?"
- Ted Lasso
1ReTweets3Favorites·Details
I'd love to have such faith in anything in my life. https://t.co/Xs4z08hLXS
0ReTweets6Favorites·Details
@100deutschemark Абе, 9/10 утакмици да игра Manchester City во полн состав со било која екипа од светот во полн состав - City ќе победи. До толку се страшно добри.

Ливерпул дури и со ваква лоша форма ко шо се пак 7/10 би победиле со било која калчо екипа.

Секако фудбалот не е црно/бело.
0ReTweets2Favorites·Details
Who did this? 😂😂😂 https://t.co/AJa9ZI4YfW
0ReTweets2Favorites·Details
@100deutschemark добар ќотек удрија, Клоп мора да го тргне Трент од таа позиција, не го бива за одбрана. Сите ја експлоатираат левата страна.
0ReTweets1Favorites·Details
@100deutschemark Дополнително шо и сите други дефанзивци на Ливерпул, па и сите играчи на ливерпул годинава се нешо паднати.
0ReTweets1Favorites·Details
@100deutschemark Ептен слабо денеска, ептен слабо општо сезонава. Има многу проблеми Ливерпул на тацна. Hate to say it али Мане беше многу голем дел од тимот исто, и дефанзивно помагаше многу и све. Ама највеќе Трент шо е катастрофа во одбрана ги јаде. И Матип шо го нема и ВВД шо е нешо офф.
0ReTweets1Favorites·Details
@100deutschemark Макар ете пристрасен коментар од мене пошо Салах го имав капитен на ФПЛ, требаше Родри да добие втор жолт и Салах да може послободно да игра да даде уше некој гол асистенција нешо хаха.

Објективно гледано ако можеше на Салах да му даде жут требаше и на Родри вториот.
0ReTweets1Favorites·Details
@100deutschemark Некад и слаба екипа ќе победи.
0ReTweets1Favorites·Details
@100deutschemark Не мора да се слагаш и не мора да сум во право.
0ReTweets1Favorites·Details
@FMLFPL Chelsea tried to remove the curse from Havertz...
Now whole of Chelsea has it. 😂😂😂
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1100Marki100deutschemark8
2Baze Lazevskibazelazevski1
3Yana Ætheryanaaether1