TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Τρσγαηςκα @trojanska_
#reach: 45881   ( 596th )
#followers: 9913   ( 164th )
жена и да учи и да се усовршува професионално цел живот, деца да раѓа, куќа да гледа, од домашни работи да не е скратена, кола да вози, да се товари од супермаркет, да разнесува деца по школи и курсеви, а мажот само на работа?

за вакви "права" ли се бореле некојси феминистки?
9ReTweets48Favorites·Details
Треба да се тргнат шалови, марами и платнени маски, тие сега не штитат. Надвор не е битно, а во затворен простор треба да стои дека не важи веќе шал или марама, туку мора да се носат сертифицирани заштитни маски, како што се хируршка маска или маска N95!

https://t.co/CH6yzsUQt1
11ReTweets38Favorites·Details
кој стигна зеде дел од мене, се раздадов како на задушница
6ReTweets45Favorites·Details
почнувам да мислам дека не сакаат да набават, не е можно до толку да не можат
7ReTweets34Favorites·Details
растат бројките, болниците се полнат, март трет бран
6ReTweets21Favorites·Details
се пењавите како кучиња кога ќе им фрлат коска, така вие ја глодате коската "мијалков" додека бројот на мртви секој ден расте, додека сме ЕДИНСТВЕНА ДРЖАВА БЕЗ НИТУ ЕДНА КУПЕНА ВАКЦИНА

шутраци сте, идиоти со пилешки мозок
5ReTweets23Favorites·Details
добро бе, не ви е срам на ниедна набавена вакцина во трет бран да барате од населението попис?
7ReTweets17Favorites·Details
еден ден ќе ги слушнеш вистинските зборови и тогаш ќе биде касно
5ReTweets20Favorites·Details
6ReTweets12Favorites·Details
гледав документарец за хрватски села, нашите градови не се толку средени и чисти како нивните села

ние сме нечист народ; по мк села дворовите и тоа во кое живеат се бетер од штала, спијат на јамболии и ќебиња, постелнина не постои; за лична хигиена да не збориме
0ReTweets31Favorites·Details
"Не ми се верува дека за една вакцина прават проблем"
"Секој што сака има право да се вакцинира и не можам да поверувам дека за ова се прави проблем"
- изјавил директорот на охридската болница 😲😲😲😲😲

https://t.co/n9rrBhOWWr
5ReTweets12Favorites·Details
фантастично ретко совпаѓање на глуп народ и неспособна власт
4ReTweets14Favorites·Details
не сфаќаат дека заштитни наочари нудат сто пати поголема заштита од визир, уствари не знам кој воопшто измисли визир жива глупост според мене, заштитни наочари се супер заштита, фиксни околу очи, нема мрдање, нема можност за окуларна трансмисија
1ReTweets14Favorites·Details
@riste_g @SomeonesKink и во Веро, мене не ми дозволија, земав да го извадам телефонот од ташна и обезбедување одма се исправи пред мене, вика забрането е сликање
1ReTweets4Favorites·Details
на 39 години!
и што рековте, попис а?
https://t.co/8fhfiXobWe
1ReTweets4Favorites·Details
@marincencence повеќето сакаат нерасчистено, неразјаснето, магловито, недокажано, матно... за да не сносат никаква одговорност, заглавени на некој инфантилен левел
2ReTweets6Favorites·Details
ми се шета во Стара чаршија по калдрмата и ми се јаде лахмаџун

треба да се почастам некој сончев ден
0ReTweets10Favorites·Details
абе иди скриј се сподобо една, си научил имиња на вакцини и си редиш бројки, фајзер 3000, во март не во февруари, оваа сабота не другата среда, синофарм 5000, ковакс научил па го повторува, а бе ти премиер си или циган на семафор, се' ти ебам неписмено и диплома дали имаш воопшто
1ReTweets2Favorites·Details
знае ли некој каде може да се купи од оние ножици со кои се ретчи косата?
1ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Кромитчеkromitche7
2Todor Stojanovskitocizs7
3Shoku Boroborokitanoski7
4Лек 🛸🚀🛰️donesipivo6
5Каламитиcalamitydzejn5
6Dankaagnusdei085
7Рубинrubintherubin5
8marijananeskafena4
9[email protected]redpoppiesm3
10ᴍʏᴄʀᴏꜰᴛ🚫dd_strange_3