TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mr.Тroll @trollexclusive
#reach: 3685   ( 2019th )
#followers: 527   ( 7870rd )
Поздрав до сите борци против Короната https://t.co/s4PeWIlFnw
1ReTweets7Favorites·Details
mRNA вакцините драматично ги зголемуваат маркерите за ендотелијални инфламации и ризик од АСЅ.Зголемувањето е 15-25% во рок од три години.
Во превод шансата да ве спука инфаркт масивно се во пораст ако сте боцнати со таа вакцина. Ова е извадок од медицински пејпер во WHO издаден
1ReTweets2Favorites·Details
@aerodrom1312 Да не се мачите да го читате медицинскиот пејпер еве ги точките од пејперот објаснет од доктор со факти и појаснувања на медицински термини.

https://t.co/ZfNIDcyw0H
1ReTweets2Favorites·Details
@deadwronger Фејк њуз е овоа, нема шанса да лажат од Фајзер. Нивните вакцини се сигурни и се единствениот спас од оваа пандемија.
1ReTweets2Favorites·Details
@arthurgordonpy3 Ова е најстарата нормална работа во светот, човекот оди во лов и некогаш едноставно не се враќа. На жалост со тоа што живееме во модерен свет во кој месото доаѓа од супермаркет луѓе имаат заборавено дека ние сме исто така дел од синџирот на преживување и не сме бесмртни.
0ReTweets2Favorites·Details
@arthurgordonpy3 Ако си ловџија што сам си ја лови храната тогаш имаш респект, но ако си спортски ловец кој лови од забава тогаш немам баш некој респект ОСВЕН ако не ловиш со Compound bow.
0ReTweets2Favorites·Details
@NenadMZJ Produvao coveku bagaz a vi se tu sprdate
0ReTweets1Favorites·Details
@arthurgordonpy3 Направена е од храна .. како тоа мислиш зошто барал да ја лови
0ReTweets1Favorites·Details
@GuesswhosBackbi Збунет сум .. како иначи се добива залижана коса ?
0ReTweets1Favorites·Details
@GuesswhosBackbi Тоа е галена коса .. залижана се добива со лижење. Мислам во името си стои :)
0ReTweets1Favorites·Details
@GuesswhosBackbi Тогаш пак да се вратиме на оригиналниот твит https://t.co/iuiXJHGD0m
0ReTweets1Favorites·Details
@GuesswhosBackbi Не е ваљда заради моето зелено човече со јазикот ?
0ReTweets1Favorites·Details
@GuesswhosBackbi Е добро оти овоа беше алтернативата 😂 https://t.co/QWslflj0IP
0ReTweets1Favorites·Details
@BatmanSaysT Гледаат маркери за заболувања и според тие маркери ја вадат статистиката базирана на претходно искуство.
0ReTweets0Favorites·Details
@BatmanSaysT Иначи ако сака некој да уствари се информира без некој да му кажува колку е ова добро или лошо еве му објаснето од страна на доктор кој го образложува ова со објаснувања за да биде полесно за дигестија од не медицински лица.

https://t.co/ZfNIDcyw0H
0ReTweets0Favorites·Details
Бел чад од зградата на СЗО во Вухан индицира дека го имаат избрано новиот сој на Корона вирус за оваа сезона. https://t.co/1cyWKeAQR6
0ReTweets0Favorites·Details
@3892SK @aerodrom1312 У секој случај добар е за комуникација и за објаснување на медицински термини на обичниот гледач.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЛичноЈасguesswhosbackbi6
2Duchess🏴‍(fictional character)arthurgordonpy33
3Бобиbatmansayst2
4Гоце Чекоров-Лансaerodrom13122
5Stefan Koteski3892sk1
6Fever - бустер за вакцинофили 🤼‍♂️🤸‍♂️🏋deadwronger1