TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Демир @trollowsky
#reach: 98290   ( 73rd )
#followers: 3164   ( 1122nd )
#1
П И Ј А Н И Ч И Ш Т Е https://t.co/7EOuIQoRMJ
88ReTweets275Favorites·Details
#2
Рекорд, Коњот на Шемо, приклучок во десно, првенство на минување 😂, ебаве метрополава Скопска https://t.co/abpZm8ve42
74ReTweets260Favorites·Details
#3
со С Е К И Р И им се шетаат низ ургентниот во Тетово, О вла кадаљ, мо нервоз оо ти https://t.co/WhlV5PQaYC
62ReTweets163Favorites·Details
#4
Репризно, #КајСтариот со многу 🍿и🍺 на видеЈО бим, интервјуто со ВИРУС, "Како се убива истрагата за Рекет", БУЈРУМ 👉 https://t.co/Y1SILwYxcV
Ве чекаме со @thajoker_MK @m0rban @BaceTrajce и @Fabrik_a https://t.co/dc9xOgDfxm
64ReTweets150Favorites·Details
#5
203.700 денари на годишно ниво
➗ 12 месеци
16.975 денари на месец
•••••••••••••••
За 4 члено семејство со 2 деца до 14г и 2 возрасни лица чини потрошувачка кошница
•••••••••••••••
Мила Царовска https://t.co/mwOfUSVZVc
53ReTweets102Favorites·Details
#6
Наркосов цела недела повикува новинари и ги кешира по 600
€ да не пишуваат за него и клан Заеви, ќутите пички а ? https://t.co/I4Y6rVK4Xt
41ReTweets101Favorites·Details
#7
Ние сме Македонци од Македонија. @TimcoZM ВМРО оди по патот за ЕУ и ќе го отвори прашањето за самоопределување негирано со Преспа. https://t.co/fhLJt5UIbI
36ReTweets108Favorites·Details
#8
Нека ви го вратат ДАТУМОТ оние [Рикер, Палмер, Бејли, Стивенсон, Жбогар, Лукаш, Пломб, Рот, Меркел] кои ве силеа со 🇪🇺 да носите против Уставни закони и со "Рекет" да формирате 2/3 за промена на Уставот. И ебафте мајка на правната држава, мамето ваше корумпирано. ЛИНГУРИ. https://t.co/ulc5I06s5P
32ReTweets107Favorites·Details
#9
Цајканот “Мики Ли” ја спроведува
Катица”ел Чапо Гузман”Јанева
во домашен притвор,

... вибам ЛОПОВИТЕ https://t.co/aGd8EZ2vR1
35ReTweets98Favorites·Details
#10
Ми се гледа, ЈУРИИИИИШ со 🐑 🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑на Влада, да осетат "Северџаните" што е перформанс https://t.co/IU7kqRr67f
39ReTweets85Favorites·Details
#11
Тибам @Viber Тибам, кој ги сочувал сите пораки на Катица Јанева од Јануари 2018 за уцена на пратеници за промена на името и Уставот.
—-
ЏАБЕ форматираат и губат телефони 😂, ЏАБЕ.
—-
Ајмоо #ВИРУС 👉🏻 отвори истрага за #Апсаана РЕКЕТ 5, кај тебе се пораките ... https://t.co/OASupthID2
40ReTweets72Favorites·Details
#12
Дипломатска обланда. Дали, "ми пречи ••••••• во името" е = со "никогаш Северна, само Македонија ? https://t.co/Q32jO32Kd7
32ReTweets92Favorites·Details
#13
Ова ли е она кога со сила се правиш ГЛУП ? #ВиРус појма нема дали Оливер Спасовски е повикан за бежанијата на Груевски во обвинителството во кое таа шефува 👉 реприза #КајСтариот вечер 20.00 https://t.co/RdMmKpywek
35ReTweets74Favorites·Details
#14
Носете пак закони со 🇪🇺, рекетирајте пратеници за промена на Устав, крадете тајни и уценувајте со нив, кријте ги во фиока сите пријави за Албански политичари, купувајте гласови и полнете кутии ...
————————
АРАМИИ со 🇫🇷 методологија нема да го поминеме првото НИВО, НИКОГАШ 😡 https://t.co/rR7uGRhySa
34ReTweets69Favorites·Details
#15
Па Па Па, Туск во кампања на ВМРО на изборите 2020 .... што е следно, Макрон со видео порака, гласајте за да го срушите нарко кланот Заеви ?

УРА МОМЧИЊА, ЗА МАКЕДОНИЈА https://t.co/35lw9MBmjr
26ReTweets85Favorites·Details
#16
Та нели во гепек избегал, 'бате лажовот https://t.co/nUARRxWtJT
28ReTweets77Favorites·Details
#17
Сам себе утепал https://t.co/Tja9K0rIYa
27ReTweets79Favorites·Details
#18
Му нема рамен во измамата, убедлив како лажниот арап нуди 1 изборна единица да ја одржи жива коалицијата со триесет и една [31] човек партија. МАНИПУЛАТОР https://t.co/pdN7kKmif1
27ReTweets79Favorites·Details
#19
Она кога, Габриел и Елвис се товарени со 13 кривични пријави па Амди Бајрам увек треба да е со власта https://t.co/aB4HChbIc7
24ReTweets83Favorites·Details
#20
И тоа дочекавме, 🇫🇷 да спречи имплементација на придавката во внатрешна употреба, враќајте ги старите табли, арно Ѓорчев ги бараше. Башка со новата методологија или со специјален статус, овој дел од Преспа "не може да се имплементира".. Vive la 🇫🇷, Vive la 🇲🇰. @TKarakamisheva https://t.co/V8HC0UEusC
25ReTweets74Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Трале ТраЛаЛа😎😎😎bacetrajce38
2окејotsutna20
3Мартианmartianfrommkd18
4Диме Л Маседуан 🇫🇷2lapev16
5Тетка Икиtetkicai15
6Wicked Mrchatinamrchatina12
7p|ps 👌m0rban12
8musuko shingimusukoshingi9
9Семир🤦‍♂️semir_k117
10Небиднина domashen pritvornebidnina6