TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Baumeister @unterstrich12
#reach: 4794   ( 1030rd )
#followers: 2918   ( 1478th )
Во Македонија не фалат работници, туку робови,како во минатото кога народот немаше друг излез.
Не знам како си замислуваат дека некој ќе работи за 300 евра ако киријата му е 250,во тој случај ќе си работи и дома за тие 50 евра разлика.
Башка целиот процес може да биде остар меч.
5ReTweets47Favorites·Details
Антиваксерите уште не кажаа фала што го сведовме вирусот на обичен грип со тоа што се вакцинираше 70% од населението.
Ако паразити, само паразитирајте, јадете лајна на социјални мрежи и молете се по цркви следната пандемија да не ви ја скине празната глава.
7ReTweets30Favorites·Details
Добро утро на сите, освен на мажињата што не знаат да кажат: 'ЈАС згрешив, грешката е моја и ќе одговарам за тоа' или 'не работев на себе, затоа не постигнав повеќе' или 'ништо не направив за заедницава/државата за да ја направиме позната'.
6ReTweets17Favorites·Details
Редица чекање за стан, станот е некаде кратко после мостот.
Година-две вакви редици ајде нека е и изненадна ситуација, ова е вака откако сум тука, над 100 луѓе за еден стан, во држава која се надева дека ќе дојдат висококвалификувани работници.
Епа мало сте се зајебали. https://t.co/Pxq64TEaXg
1ReTweets21Favorites·Details
Многу гаден ќе биде преодот во Македонија кога младата генерација се образува и воедно и се ослободува од глупите традиционалните вредности наспроти старите затворени конзерви, продавачи на лажен религиски морал.
Ама ќе се преброди.
1ReTweets16Favorites·Details
Горде најјаки муда покажа од сите жмровци криминогени. Си лежи поштено.
0ReTweets12Favorites·Details
Градежништвото е една од најпотценетите гранки воопшто. Отсекогаш ги имало, уште има ама не се знае до кога ќе функционира. Платите колку да се преживее, пензии кој дочека и во очите на сите сме прљавите идиоти во портокалово.
0ReTweets12Favorites·Details
Разумни луѓе, па ај и на наша глава во Улм, да ги снема направиве. https://t.co/Shmq6TTLTr
0ReTweets12Favorites·Details
@wilawila22 Си истите се дружам како и во МК кога бев, постојано сме во контакт, 4-5 души. Односот никако и никогаш не ни бил економски зависен, па ни сега. Иако сме од сосема различни социјални и економски структури, секогаш си помагаме и држиме заедно и покрај растојанието.
0ReTweets11Favorites·Details
@tiktaknaradio Глупаци се сите по тоа конзулатите, имаат една опрема и ја макнат низ цел свет. 100к македонци сме во ДЕ, да речат дајте по 5 евра да набавиме за сите три амбасади опрема, верувам сите ќе дадат.
Поевтино и полесно е да летнеш до МК од Европа.
1ReTweets6Favorites·Details
Германските политичари запнале да го спасат цел свет со нивната еко политика, а не гледаат дека народот нема покрив над глава, се повеќе работници фалат а тие наместо да градат станови, ловат жаби да ги пренесат преку патот и гасат багери оти гуштерите спијат 🤣🤣🤣
0ReTweets9Favorites·Details
Нема по бедно од домороден каур, го ду*и кој стигне, плаќа дупло или тродупло за да добие некоја услуга во државата во која е втор накај трет ред граѓанин. https://t.co/lHeMmTwwrQ
0ReTweets8Favorites·Details
Имам огромна магнолија на ранчот 🙃 ама и оваа година ќе ја расипе мразот, а прекрасна е. https://t.co/JDeg2F3Dso
0ReTweets7Favorites·Details
Во четрток дадоа плата, уште 300 евра едвај имам до крај на месец за трошење.
0ReTweets6Favorites·Details
Мислам дека малиов е даден на посвојување 🤣🤣🤣 https://t.co/DWK3SBWSSZ
0ReTweets5Favorites·Details
Интересот на млади луѓе за оваа гранка е испод нула, кога ќе отидат сега бумерите во пензија немаме саглам работници кои ќе бидат бригадири.
Ќе нема работници ни за санации на мали работи, за поголеми инфраструктурни објекти се надевам префабрикацијата многу ќе придонесе.
0ReTweets4Favorites·Details
Се храни вегетаријански дека било поздраво, секој оброк и е од нешто што се пржело во 2цм зејтин 🤡
0ReTweets3Favorites·Details
@dekorama2 Скрос не, ниту е убаво ниту е практично и изгледа многу евтино. Огледала продолжуваат простор во висина на очите на гледачот, вака 90 цм од под нема никаков ефект. Само ќе си ги гледаш нозете и ќе чистиш како луд стаклото.
Подобро над елементите или странично некаде.
0ReTweets3Favorites·Details
@buturipol2 Можам да се кладам дека имаш и јутјуб линк кој го докажува тврдењево, и скриншат од Слаџа Велков фб ординацијата.
На 100тче.
0ReTweets3Favorites·Details
Чистам, да не ме мислите. И гледам еднособни станови во меѓувреме.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Billie Janehopfieldrules7
2Erika Errorchocoladnaaa6
3Константинkorutina6
4Нашиøт Човек Флинтtaskovskig5
5wilawilawilawila224
6Тик Так на радиоtiktaknaradio4
7Y tu mamá también!diefrau_nat4
8Boban Alex.bobanalexgfx3
9вина невинаnalutilus3
10Кичеецотmancesterovec73