TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Васил Чакаларов @vasi11cakalarov
#reach: 58112   ( 507th )
#followers: 3336   ( 1025th )
#1
Вчера во Прилеп, инструментална химна без текст.
Денес, нема интонирање на истата.
Уште мисли некој дека нема да ја менуваат?
#ИдентитетотБетон https://t.co/C9NqwanU7D
37ReTweets83Favorites·Details
#2
Замисли фејсбук паѓа за век и веков и гледаш како деца играат надвор, луѓе шетаат низ улици, разговараат дури пијаат кафе/чај, не гледаат во телефоните и се враќа животот во нормала.
23ReTweets116Favorites·Details
#3
Не ги боли толку Северџаниве песната од Некст Тајм, колку што ги боли тоа што Македонецот се обедини преку мелодија во тој македонски дух, во тој непокор. Што значи, полн погодок дечки ❤️
24ReTweets111Favorites·Details
#4
Владата донела одлука да се вклучи со помагање за Нотр Дам.
Тоа една запалена депонија во Струга не можеа да изгаснат, ќе помагале во Франција...
#ЗаГревота
27ReTweets74Favorites·Details
#5
Како да налутиш Северџан во 10 секунди?
-Пушти му видео од соблекувалната на македонските фудбалери кај шо извикуваат „Македонија, Македонија".
18ReTweets100Favorites·Details
#6
Да беше синот на Силјановска шарен револуционер кој свири на кавал, ќе беше авангарда, хипи, будист со отворени чакри и автентичен светоглед, образован интелектуалец. Вака тапа.
18ReTweets86Favorites·Details
#7
Што е заедничко за Силјановска и Боби Христ? И двајата бришат нешто, Силјановска патосот со Стево, Боби анкети на твитер.
22ReTweets63Favorites·Details
#8
Првин лажеа за 500 евра плата, бесплатно болничко лекување, 100.000 плата за докторите, повисоки пензии. Ништо од тоа.
Потоа без срам мантраа дека 2018 била рекордна година по инвестиции иако една фабрика не никна.
И сега мантраат за ЕУ/НАТО.
Глуп си ако се фатиш на лагиве.
23ReTweets52Favorites·Details
#9
Меѓународна политика: 0 (Шитнато име и идентитет)
Eкономија 0 (инвестиции јок)
Култура и програми: 0 (срамна програма и средства)
Здравство: 0 (секој да си плати според џебот)
Безбедност: 0 (си знаете)
Правна држава: 0 (некој од ИСИС по 6 год, некој по 15)
СДС? Стево? Не фала.
22ReTweets53Favorites·Details
#10
Титеравење - збор кој потекнува од зборот tits, што значи немање цицки, тите равен, рамно.
22ReTweets51Favorites·Details
#11
Си измислија Закон за амнестија со кој ги ослободија најголемите криминалци за да им тераат агенди за избори/референдум.
Си измислија Закон за амнестија за 8-те кои им гласаа за шиткање на името и идентитетот.
И сега серат како Иванов не смеел да помилува?
Шизофренија човече.
20ReTweets55Favorites·Details
#12
Се истурија пари од Фондот за иновации по фирми.
И наместо да читаме ние по медиумиве што се истите иновирале, ние си читаме наслови за Карлеуша, мајка е, Дарко Лазиќ и најстарата желка во светот.
Штама! Битно нека врти парата. Нека се богати некој партиски пацов.
16ReTweets61Favorites·Details
#13
Нека му ги пушти некој Next Time на Ориѓански колку да види човекот како се преработува стара, македонска песна.
Се пукна користење еден ист македонски мелос човекот во сите песни за џабе.
13ReTweets68Favorites·Details
#14
Oд ликови растени со „Друже Тито ми ти се кунемо", чии дедовци и родители целиот живот го минале како директори на државна цицка, или по фирми гиганти, и не можеш да очекуваш разбирање за македонски патриотски песни.
#ШоНеЕЈасно
16ReTweets59Favorites·Details
#15
Ја чекам бомбата за Смилковско. Зоран Заев ветуваше дека ќе ја каже и дека убијците за кои имаше и пресуда всушност не биле вистински убијци, за накрај сето тоа да испадне една огромна политичка манипулација за политички поени. Отприлика тука се гледа големината на човек.
18ReTweets53Favorites·Details
#16
Хан пред смена на Уставот до Заев: На балкански начин да се дојде до мнозинство (тогаш беа ок амнестии и правни пазари)
Хан сега до Иванов: Aпелирам до претседателот на заминување да не се меша во тековните судски постапки.

Тоа се тие двојни арашини.
17ReTweets50Favorites·Details
#17
Прочитав како во прилепската болница стоматолози имале наредба да се грижат за пациентите за уво, нос и грло. Ако снема доктор на гинекологија, нека пратат некој од очно.
15ReTweets49Favorites·Details
#18
Не можете да бидете Северџани, колку што можеме да бидеме Македонци! https://t.co/rPczuSYjqN
13ReTweets55Favorites·Details
#19
Се си мислам дека СДС има распишано интерен конкурс за најдобар есеј на тема „Ликот и делото на Господинот Заеф" пришто е извршен избор на најдобрите, кои се рецитираат низ трибините ширум Македонија.
15ReTweets48Favorites·Details
#20
Фатил некој мудар човек златна рипка и оваа му рекла:
-Пушти ме ќе ти исполнам една желба.
-Ми се скурчи да бидам мудар, сакам да сум глуп.
И фатила рибава го претворила во Граѓанин либерал.
14ReTweets43Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1СТОЕВ МИТКОlfwrzymu4ffe8bo15
2Наташа од Македон #БОЈКОТИРАМ ПИiammacedoniann11
3Пази ЛЕЏА #Бојкотирамπloshgze8
4ДОРЧОdorcobre6
5GoceOdPrilepgoceodprilep6
6Хермана де Хесе✏jasminebluebook5
7Фортификацијаfortifikacija5
8АРХАНГЕЛthewh1stler5
9Оliver P.datarudar4
10Baze Lazevskibazelazevski4