TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Victoria Karanfilova @victoriaoeillet
#reach: 42934   ( 811st )
#followers: 564   ( 6311st )
#1
#Неготино се слушаме?!
Со сопственикот се запознавме во многу необични околности и сè уште ми ја оправдува довербата.
*кажувам со негова дозвола. https://t.co/kdwGPRdIA0
20ReTweets44Favorites·Details
#2
Ќе смислиш графички симболи за гласовите на еден неписмен народ, ќе го научиш како да ги пишува тие гласови, ќе описмениш и половина Европа, ќе се бориш на еднакво ниво со сиот латински, грчки клер кој те убедува дека немаш право на тоа, ќе ги распалиш со нивни аргументи по нивна
8ReTweets46Favorites·Details
#3
глава, ќе се здобиеш со толкав углед што и тогашниот папа ќе ти се поклони, за на крај некојси потомок од "племето" да пишува "незнам","неможам", "кој"место " кои".
Да си повторите граматика.
Нека ни е честит денот.
7ReTweets36Favorites·Details
#4
Синко оди на екскурзија.
На колку се ѕвони на 15 или на 30 минути?!
#ЌуМрам
0ReTweets34Favorites·Details
#6
Србија и Црна Гора се богатство за Европа.
Јас ги блокирав Албанија и Северна Македонија, со согласност на Макрон.
Преговори во јуни нема.
Проширување нема.
*Уште превод дан' требит?! https://t.co/aFL2VOeULL
4ReTweets9Favorites·Details
#7
Еднаш помогнав тежок превод на непозната колешка. Се сеќава по толку многу време и не пропушта прилика да ме поздрави за празник.
*убаво е чувството
0ReTweets20Favorites·Details
#8
Hello my new love. https://t.co/9QaHzCjsA3
0ReTweets18Favorites·Details
#9
Вака (би требало) 1-ви мај.
Ама не... https://t.co/lsez7FA7Bx
3ReTweets8Favorites·Details
#10
Ние, метеопатите основаме партија.
0ReTweets14Favorites·Details
#12
Кога бевме мали.
*дајте некоја слика. https://t.co/TnYjI5VyKb
1ReTweets10Favorites·Details
#13
Пратеникот Орелиен Пради, ја обиколил Франција и семејствата, по одбивањето на негови амандмани за сколаризацијата на децата со попреченост.
Иста состојба како кај нас, освен што барем 1( еден) пратеник се охрабрил да го стори ова.
Овде, ниту 1(еден) ! https://t.co/81xfiJEG7O
3ReTweets4Favorites·Details
#14
Лекар :"Мораш да јадеш пред да пиеш таблета".
Јас: https://t.co/NqnJJr5q7g
0ReTweets10Favorites·Details
#16
Пикни си го носот во книга. Наместо да го пикаш во туѓите работи. https://t.co/sLQbwo6Snf
1ReTweets5Favorites·Details
#18
@MiamiUSA9 5. Семејно насилство.
6. Недозреаност.
7. Желбата на мажот да доминира иако збориме за заедница.
8. Се мажила мома да не седи дома.
Многу има....
0ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Мијалковzoran_mijalkov58
2Василица Прекраснаmiamiusa935
3crvenokosata2eyeshadow21
4Royal Friesian 🦄breadbreadandi18
5Ранкоsrbak18
6Дремкаdremka16
7Проф. Другар. Богprkosot14
8Професор Цветковиќtome_corner13
9Ganka Cvetanovagankacv13
10a star is bornmonocer0tis12