TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Viviana 🌸😷🌸 @vivianaa9312
#reach: 88391   ( 59th )
#followers: 3262   ( 1202nd )
Кај прост па и шовинист.

Немој случајно да се научи некој шовинист дека бели и црни алишта не се мешат, или колку време се вари гравот. Скраја да е.

Ти си за накај Бардовци, не Мила. https://t.co/b7HGq6VUHK
40ReTweets112Favorites·Details
Ќе си кажеш професорка на факултет, студенти треба да учат од неа, да биде водич за подобро образование, она со ваков вокабулар е за пред некоја кооперација. https://t.co/XFPtKZLhhw
35ReTweets129Favorites·Details
Соголување на лажниот професор по право по правилник 💥 https://t.co/yDfqbjro57
23ReTweets74Favorites·Details
•Шефе дај бе денес некоја лажна вест да протнеме?
- Не можам, притисокот ми е паднат, земи рециклирај нешто, имаш тон вести.
•Say no more.

*да повториме: редно е некој да почне да размислува за санкционирање на ваквите медиуми. https://t.co/WRE7a3Yd7l
20ReTweets37Favorites·Details
16ReTweets67Favorites·Details
Да те гледа како Бети што го гледа Стево 💚 https://t.co/vhQbahFur0
8ReTweets98Favorites·Details
“Пробај ти да преживееш со 2400 денари” е новото “Скенирајте вие сиромашни фискални за 1800ден”.
Мрчатори кои никако да сфатат дека секогаш е подобро да имаш 2400 отколку 0 и дека мора да се почне од некаде. Очекувањата дека ќе бидеме Данска требаше да ги тргнете од старт.
11ReTweets61Favorites·Details
Шизофренија левел вмро
“Буцкаат професори да се бунат против дигитализација во образование, за после еден месец да ветуваат дигитализација и да зборуваат за биткоини.”

Зборуваат за биткоини на членство кое не знае да напише правилно еден графит по улица.
14ReTweets43Favorites·Details
Уште една убава вест денес.
Се предлага воведување на ново кривично дело во КЗ “демнење”.

https://t.co/coA3vgBYSk https://t.co/Tfsyc0nY53
14ReTweets39Favorites·Details
Ова е таа вмровска матрица што сака да ја прикаже дека е неутрална само. Вмро им кажуваше во кој локал треба да одат да јадат, затоа што тој газда донира пари во белата палата.
Ама ајде, ќе ја разбереме Штрудла, нема работа сега на Водно и мора да си наоѓа занимација. Греота е. https://t.co/UiT6HCFkAc
14ReTweets25Favorites·Details
На нас од Струмица фискални ни даваат на струмички дијалект напишано и на крај има потпис на албански од Заев за вмровците да се нервираат дополнително кога плаќаат.
9ReTweets45Favorites·Details
Светска, а наша 💙 Ива Матиќ 💙 https://t.co/6oZE4GOFre
10ReTweets40Favorites·Details
Од јадење се скратува само заради вмровски објект. https://t.co/k47oTwJNfM
11ReTweets21Favorites·Details
Оф оф оф какви солзи ќе се леат 🥲 https://t.co/wBEU0ERWEM
5ReTweets28Favorites·Details
Вака изјавил правилно, да не шириме дезинформации само. https://t.co/EVlCQdN80p https://t.co/UkrFwvBS0H
6ReTweets14Favorites·Details
Не верувам дека е манипулација.
Штом вмро вика дека ќе учат, значи тоа е тоа. Они не се ни противат да одиме напред, туку сакаат само да стагнираме како нив, да тупкаме во место и да се вратиме во ерата на Александар Македонски. https://t.co/8cx58skjzH
5ReTweets11Favorites·Details
Уште една победа на Синиша. https://t.co/XQXOcgRE7V
2ReTweets5Favorites·Details
Озбилно ли некој ги вари макароните 8-10 минути????
1ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЖРТ₿А НА КАПИТАЛИЗМОТjumalatuoni3
2Сплинтерsinisa_goliotok2
3Римувачgorankrto1
4McCoybavarecot1
5Лукреција Борџаmexconiglio1
6Слатка🧚‍♀️idiotkatam1
7Извесна Бренда 🌚klarascholz1