TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владимир Панчевски / Vladimir Panchevski @vladimirpanche6
#reach: 64933   ( 379th )
#followers: 1471   ( 2557th )
#1
Затворени два проекти финансирани од Американска амбасада 360’ на Попетревски на Алсат и Топ тема на Телма, околу 40 наводно истражувачки новинарчиња остануваат без дебели странски платички. Проектот “Режим” заврши, енде... Васко ќе купувал маслиново уље, за оние во Телма и без?!
48ReTweets125Favorites·Details
#2
ЕКСКЛУЗИВНО: Потресно сведоштво на еден од пилотите од Арачиново кој слетувајки на пистата летил на кров... https://t.co/7oBpADDAKD
40ReTweets130Favorites·Details
#3
Она кога говорот ти го спремиле Момир... упс... Бојан Маричич и остали Маричичи... https://t.co/JjNGEGHX0a
25ReTweets90Favorites·Details
#4
ЕКСКЛУЗИВНО: Како се плаќаат подобните судии! судијата Лазар Нанев од Кавадарци искешира 7.000.000 денари пари, за добро завршената работа со АКМИСОТ каде пред 2 години беше претседател на измислена комисија при Министерството за правда! https://t.co/yPQISPpbGq
30ReTweets75Favorites·Details
#5
ЕКСКЛУЗИВНО: Ван Хојте тврди дека живееме во режим со клиентелистички однос на дрмавните функционери. За Катица е сериозно против постапката да ја водат Јовевски и Вилма, тој вели Катица треба да ја истражува специјален суд! https://t.co/mfdKpLBf8y
30ReTweets71Favorites·Details
#6
ЕКСКЛУЗИВНО: Каде оделе парите од невладината на судијата претседател на комисијата за АКМИС Лазар Нанев, или можеби од судската плата, неговите ќерки до вчера студентки добро прошетани по светов??! https://t.co/PFVq86at7n
31ReTweets62Favorites·Details
#7
А знае ли некој зошто е потенцирано “нова истрага” и зошто Ременица инсистира на разграничување??? Па за да не биде после оф леле мајко: “Злосторничко здружување”! Па така се договориле политичкото обвинителство и режимот на власт! https://t.co/VyBIf48S3a
28ReTweets64Favorites·Details
#8
Вадете ги со слики славниве од СЈО! Нека ги знаат и видат сите!
https://t.co/lTgwOfjI8s
24ReTweets58Favorites·Details
#9
ЕКСКЛУЗИВНО: Лудило во правосудството! Кој сече бурек со носот и го пика насекаде, друг заборава луѓе во притвор... Важно сите со фризурчиња накинџурени и маникирани по примерот на Боки! https://t.co/p720dIayzo
24ReTweets58Favorites·Details
#10
ЕКСКЛУЗИВНО: Иден расад на мртви коренчиња за пупки во правосудството, кое нели вака се реформира по струмички начин!
https://t.co/6eI8DWQ9dl
21ReTweets62Favorites·Details
#11
ЕКСКЛУЗИВНО: Дали по допрен глас во судница, нели од исказот на Верушевскк сега Јовевски повторно ќе го преотвори предметот “ПУЧ” или не??? https://t.co/mUqqQzDdug
21ReTweets61Favorites·Details
#12
ЕКСКЛУЗИВНО: Внимателно, се појави нов свиркач во владата! https://t.co/8jo7DcUwYh
19ReTweets64Favorites·Details
#13
ЕКСКЛУЗОВНО: Јас за вакви дуќанчиња зборував пред 4 години, ги има низ вело судство!https://t.co/0kzM74CE4v
25ReTweets42Favorites·Details
#14
ЕКСКЛУЗИВНО: Aмнестијата на Иванов го опфати и Бобо но, иако Иванов ја повлече за Бобота си остана запрена постапката во ОЈО Скопје, абе цепаат Рајчевци, Вилмевци, Јовевци а сега им се придружија и СКОЕВЦИ, ама “амнестија” не значи “амнезија”, шеќер нели?! https://t.co/0rVZnvPVqa
19ReTweets58Favorites·Details
#15
Жива вистина било за Ременски го отворил судството како пупка, ама кога ќе сфатиш дека и самиот ќе бидеш отворен како пупка се правдаш дека лупаш глупости! https://t.co/fvjw6pWMDQ
20ReTweets53Favorites·Details
#16
ЕКСКЛУЗИВНО: Вилма си ја знае работата и се сложува со Фрчковски во врска со обвинението за Бокица 13, Катица и Кичевскиот, кога пишуваш обвинение треба да тие луѓе што се засегнати пример Заев да видат што си напишал... https://t.co/G9FsXqZWZ7
17ReTweets48Favorites·Details
#17
И овие да ти имале “чест и углед”??? https://t.co/bYuqwx43IF
12ReTweets45Favorites·Details
#18
Денко Маленковски да провери прво демонот Приебе кој е квалификуван по земјоделски науки, каков криминален извештај напиша по нарачка на Фрчко и тајфата после да збори или можеби се колеги во реформите на земјоделието??? Видете го CV-то на Приебе и доволно ќе биде! https://t.co/kGP9AOjHsO
14ReTweets38Favorites·Details
#19
ОПШТО ЛУДИЛО ВЛАДЕЕ ВО ПРАВОСУДНИОТ СИСТЕМ! Епа така е кога криминалните структури во власта си ги отвараат пупките! https://t.co/oU5KUjnmku
11ReTweets42Favorites·Details
#20
ЕКСКЛУЗИВНО: Ниви слогани и кампањи, НИШТО НЕ ВЕ ПЕРЕ!!! https://t.co/89IRLOtUeX
9ReTweets38Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Нарцисоидниот 😎😎narciso_iden12
2🅰️псаанаaps_aana8
3Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирамrealloshgze8
4ЅетаЅетаpravednatavita7
5Gorast Stankovskigoraststan6
6caSyS Македонијаkajmakamot5
7Od Tutunototutunot4
8Тања Каракамишева Tanja Karakamishevatkarakamisheva4
9ЈуримТе СоКоловnaumotzijan3
10Cvetin Chilimanov //////////cvetin3