TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ @vmro_dpmne
#reach: 16015   ( 1146th )
#followers: 8995   ( 225th )
Од Премиер - Дезертер, се очекуваат само лаги.
И денес, и предходно, а и во иднина.
Неспособниот Ковачевски е недостоен за функцијата премиер!
Нека си поднесе оставка! https://t.co/60OiW8g5jM
10ReTweets34Favorites·Details
Како СДСМ и ДУИ од 2017-та година до денес, ги ограбуваат граѓаните преку ЕЛЕМ со поскапувањето на струјата за 50% и компаниите за 400%.
60 милиони евра народни пари се украдени од криминалците на СДСМ и ДУИ. https://t.co/z9xmjfYzOF
7ReTweets22Favorites·Details
ЧУВАЈЌИ ЈА ТРАДИЦИЈАТА, СОЗДАВАМЕ ИДНИНА!

Годишната Конференција на Унија на Ветерани на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи на 8 септември во Манастирскиот комплекс „Свети Апостоли Петар и Павле“ во Смилево со почеток во 17.30 часот.

https://t.co/bDHYTNCqPE https://t.co/d47fjItYmt
5ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии