TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војвотката @vojvotkata2021
#reach: 73601   ( 196th )
#followers: 13205   ( 74th )
Тимчо не може да ги реши проблемите со паркинг и да ги казни тие диво паркираните, затоа го казни човекот кој продава зеленчук. Удри кај што можеш градоначалниче! https://t.co/IgHhaNnQUi
36ReTweets70Favorites·Details
Светот пренесе за оставката на Заев, ама ниту еден не му рече “остани надвор од виталните процеси во државата”, туку сите му рекоа “каква оставка, ти си тој што треба да ја водиш државата”. Глупачо една предавничка. https://t.co/tAhF3oaoSM
34ReTweets79Favorites·Details
Левица на Димче фашистот како ќе им објасни на своите гласачи дека беа спремни за власт да седнат во скутот на албанските партии, за кои тврдеше дека ќе прават кантонизација и федерализација?
32ReTweets91Favorites·Details
“Чесниот кадар” се враќа на работа само затоа што е активист на вмро. https://t.co/CWycyry4Ds
31ReTweets76Favorites·Details
Крими шема на телохранителот на Мицко, Влатко Илиевски си лапнал 500.000 евра и од земја на подарок. Ова ли се чесните лица на вмровците? За Мицко колку има дел од ова? https://t.co/TwrJetGBvl
29ReTweets53Favorites·Details
Абе дртава перико, немој да шириш лажни вести.
Еве и на сопртиецот Арјанит Хоџа го има истото на фејсбук страната, па денес тука беше. Зошто продолжувате да бидете плачковци и не признаете еднаш “машки” какви лузери сте? https://t.co/q7cqZDnxu6
27ReTweets46Favorites·Details
И Бранче како се чувствуваш ти со твојата одлука да се прегрнеш пак со вмро за рушење на Заев? Го доби ли аплаузот за таа одлука? Или преку свирењето на “бела чао”на прославата на Данела си ја наполни душата?! https://t.co/MulPZVWn78
25ReTweets58Favorites·Details
Ова е лицето на вмро!
Ова беше секојдневието со вмро.
Не смееме да дозволиме да се вратат! Излезете и гласајте! https://t.co/jrIBuBuzYw
24ReTweets55Favorites·Details
Еден по еден почнаа да се откажуваат од Данела како градоначалник, а нема ни еден месец како е на функцијата.
Соживотот кој го нудеше во кампањата заврши на 31.10. Само касно и од вакви трагични настани треба да го сфатат сите. ВМРО НЕ САКА СОЖИВОТ СО НИКОЈ! https://t.co/gqUOH1YlpB
21ReTweets74Favorites·Details
Каде е таа ПР агенцијата со тие бубашвабите што се влечеа по неа за време на кампањата да и кажат како треба да се однесува еден функционер на вакви настани?
Каде се сите тие дежурни критичари кои кога е во сдсм во прашање рипаат како муви на гомно, а сега ги нема живи? https://t.co/DVzgi8Ao0d
22ReTweets63Favorites·Details
Хората на Петрич се шегуват, че вече може да се побратимят със Скопие 💩 #вмроБугарска https://t.co/BNdsdTHE09
25ReTweets34Favorites·Details
Овие будалите што викаа дека е срам, кул да се гласа во скафандери на позитивни пратеници, сега имаат ли коментар за вмровските пратеници и истата одлука? Ех бре криминалци и бедни души. Продадени вемерџани. https://t.co/8syU3LuKpj
22ReTweets50Favorites·Details
Е стварно е GAME OVER стоки вмровски! https://t.co/8NaC2nrBjZ
20ReTweets62Favorites·Details
Нели Мицко викаше дека сме била најкорумпирана на Западен Балкан? На кој да верувам сега??? https://t.co/LKRyHqF5ak
19ReTweets64Favorites·Details
Здрав и добар бил. Честито опозиција на Мицко. Лузериииииии вмровски https://t.co/3E5C7UyKvE
19ReTweets58Favorites·Details
Па цела партија ви е составена од бугари, нормално дека ќе навиваш за вето. Да не ќе посакаш државата да тргне напред. https://t.co/hB9ji1jwi7
19ReTweets55Favorites·Details
Бедни вмровци. https://t.co/W1QEzVok4C
13ReTweets99Favorites·Details
Мицко ѝ дава пари за да сере по социјални медиуми за политика. До толку ниско падна инфлуенсерката! https://t.co/GjjTZi4WE7
18ReTweets46Favorites·Details
“Невините вмровци” не се ништо друго туку криминалци. Следи ја трагата на парата која води до белата палата. Вмровците мислат само на својата партија, не на државата!!!⚠️⚠️⚠️⚠️ https://t.co/0PTVyMaoaq
20ReTweets30Favorites·Details
Се примаат насоките од шефот. Да се испорача тоа што треба. Да не го тупиме. https://t.co/Y3SVsU7PdS
18ReTweets45Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Astérixsendvicsovegeta1