TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

wilawila @wilawila22
#reach: 2279   ( 1308th )
#followers: 855   ( 5434th )
Барам соба или стан во Минхен :-) Секој кој нешто знае, што издава, нека ми пише слободно 😊 Данке
5ReTweets0Favorites·Details
@edjipsan А искрено од мое искуство, ја со мнпгу малце луѓе иам контакт. Многу беа љубоморни што птифов на студии во Германија, шо еве сега на мастер сум, шо работам као Working Student и иам плата многу поише од нив они се на фул тајм а јас као студент заработувам поише од нив
1ReTweets4Favorites·Details
@jungle_dancer Исто:-) Скоро со никој немам контакт, никогаш не веруваја во тоа што им кажував
0ReTweets8Favorites·Details
@nalutilus Ме распнаа на твитот мој а никој освен ние што сме иселеници не ми го сфати убаво прашањето 😂
0ReTweets2Favorites·Details
@Viktor_Stevich @JasminaCv @Ratkapnata @taskovskig Во Македонија болница и доктори нема
0ReTweets1Favorites·Details
@ma6ni4ka А кој победува?
0ReTweets1Favorites·Details
@C4i7Z @kashlicataa Дај ми маил, јас ќе се потрудам са го прашам дали е нормален/а тој ова шо хо праи? Слично вака напраи @unterstrich12
0ReTweets0Favorites·Details
@C4i7Z @kashlicataa @unterstrich12 Тој шо ја пишал вибер пораката
0ReTweets0Favorites·Details
@chocoladnaaa @BobanAlexGFX @unterstrich12 Некако мноху изгледа. Дали можеби е сметката подделена на поише станари или секој си има свој бројчаник? Зашо во поише згради топла вода и парно се дели на сите станари
0ReTweets0Favorites·Details
@BobanAlexGFX @unterstrich12 @chocoladnaaa Се зависи од зградата, куќата како е со мерење.
0ReTweets0Favorites·Details
@ma6ni4ka А тој добар ли е за Македонија и соседските односи?
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baumeisterunterstrich124
2☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z2
3Кашлицаkashlicataa2
4Erika Errorchocoladnaaa2
5Boban Alex.bobanalexgfx2
6Панделка 🎀ma6ni4ka2
7JasMinajasminacv1
8PC Charlie McIntosh 👋ratkapnata1
9Нашиøт Човек Флинтtaskovskig1
10eden i edinstvenedjipsan1