TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bisera @zamislena
#reach: 6299   ( 1571st )
#followers: 4980   ( 616th )
#1
да им дадеме све што ни е останато! https://t.co/knYnMpoY0y
2ReTweets4Favorites·Details
#2
светот е толку убав кога го гледам од фотељава во која пијам кафе дома, и толку суров штом излезам преку куќниот праг.
1ReTweets14Favorites·Details
#3
да, пи**и сте! потврдувам и викам силно, со широко отворена уста, душа, тага!
1ReTweets4Favorites·Details
#4
фотографиите од претепаниот љупчо палевски, со неговата глава во крвав завој, неговото тело обесено врз прљавиот скопски асфалт, женска фигура која бара помош од човек во бело... тоа е таа мизерна, смрдлива завршница на овој очаен (северно)македонски ден.
1ReTweets9Favorites·Details
#5
таков е животот. некои чувства, едноставно, се повторуваат. еве, на пример, стравот да твитнам најотворено за некои ствари ми е ист како оној во 2012...итн.
1ReTweets3Favorites·Details
#6
полека го снемува преспанското јаболко. а од него може да се прават компоти, сокови, џемови, детски кашички, оцет, ракија и уште многу нешта. ама нив треба да знаеш да ги произведеш, а потоа и негде да ги продадеш. а за тоа треба воља, труд и знаење, а тоа, велат, е премногу, м?
1ReTweets10Favorites·Details
#7
„јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот.“
гоце делчев
1ReTweets8Favorites·Details
#8
си бил некогаш еден град... https://t.co/AKennUqXGG
1ReTweets5Favorites·Details
#9
ако не од здравствени, тогаш од естетски причини маските нека ги ставаат и преку носот. не гледаат ли колку се ружни вака, аман?
0ReTweets4Favorites·Details
#10
@Ivy3lue мила, овде и шумите ги испоганија. те бакнувам.
0ReTweets1Favorites·Details
#11
@Ivy3lue фала, убавице.
0ReTweets1Favorites·Details
#12
од новите буџетски трошоци на протекторатов издвојуваме а) нато-чланарина, и б) трошоци за масовна албанизација на секторот активна работна сила.
*јажињата за бесење ќе си ги купиме сами. или картите во еден правец, ок.
0ReTweets1Favorites·Details
#13
мислам дека веќе не ги ни лечат. кој преживее, преживее.
#СамоГоспод
0ReTweets1Favorites·Details
#14
расположен ботовскиот хор утрово. успеал да ги растера сите што му го поганеле тл со невкусни вистини.
0ReTweets1Favorites·Details
#15
не знам дали е одлучено кого ќе пречекуваат со поголеми фанфари: војските на бојко, еди или на мицотаквиот. или ќе ги пуштат да се поколат овде, на наш терен, па кој победи - негово е.
0ReTweets0Favorites·Details
#16
засвежи на терасата, мило мое. го собрав сунцобранот и се свртев смело кон сонцето. нема многу да работам денес. ќе молчам, ќе имам повеќе време за нашите младешки спомени.
0ReTweets0Favorites·Details
#17
си одел у музичко? не? ок. знаеш што е стакато? не? ок.
епа стакато е стилот со кој сите брзаат да ги завршат стварите околу нашето исчезнување.
0ReTweets0Favorites·Details
#18
ајјјјјј, абе типчево држи прес in english and i do appreciate that: ем него го сметам за неутралец, ем ние конечно личиме на урнебес салата. things are getting crazy.
0ReTweets1Favorites·Details
#19
@BBozh министер за ж. средина
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ivy Blueivy3lue2
2660bbozh1