TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Госпоѓ(иц)а @zenskiprikazni
#reach: 33143   ( 706th )
#followers: 13233   ( 79th )
Се кладам дека на над 80% административци НЕ им е јасно дека плати добиваат од даноци од приватен сектор.

Да ги прашаш ќе ти кажат дека партија, Грујо, Заев, Господ, градоначалникот или XYZ ги плаќа.
8ReTweets81Favorites·Details
Никој денес не пцуе како наставник по СОНК зашто не им издејствуваа да си спојат и Велигден со 1 Мај и Бајрам.
5ReTweets11Favorites·Details
Ај едни на други ќе си даваме добронамерни совети до бескрај, кои нема да си ги послушуваме додека не се заебеме и самите.
- Any friendship in a nutshell
0ReTweets9Favorites·Details
Само #мктвитер знае повеќе за протоколи со папата од самиот папа!
0ReTweets4Favorites·Details
@ComplicatedSofi You lost me at ‘мастите ги претвора во мускули’ 🤣🤣🤣
0ReTweets3Favorites·Details
Гледав слики од свадбата на Кардашијанс во Портофино и има многу симпатични моменти морам да признам!
0ReTweets3Favorites·Details
@vanilafterdark Истото го мислев. Дизајни какви сакаш, а материјали ОЧАЈ. Онакви што се сушат побавно од памучна маица.
0ReTweets6Favorites·Details
Зашто денес е ден посветен на Црквата еве да се помолиме
Господе дај ми сила утре на работа да не претепам некого.
0ReTweets6Favorites·Details
За најзабегана администрација у свет браќата Срби ни се опасно јака пуно тако јака конкуренција https://t.co/qYYE618HiY
0ReTweets5Favorites·Details
@KapnKrk Ако нека ме викнат на сељачка свадба кај што ќе ме сместат во ресорт ниар Портофино и со приватно глисер такси да ме однесат до дешавката 🤩
0ReTweets2Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog Лошо похувани партали од лигњи или нешто од таа фамилија. Не треба пиво океј е :)
0ReTweets1Favorites·Details
@ComplicatedSofi Не е возможно велам, а за здраво не сум сигурна :))
0ReTweets1Favorites·Details
@zamislena Така да размислував никаде не ќе мрднев :)
0ReTweets1Favorites·Details
@egodollaric Леле Тоно мачињата повеќе се дотерале за кај тебе на гости него јас за искачање. Што ти е да си битен :))
0ReTweets1Favorites·Details
@Caryaatid Со лесно 💓
0ReTweets0Favorites·Details
@nenadzuteska Тоа нај :) мада и пар штикли, јахти, чаши ово оно не беа лоши :)
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1complicatedSoficomplicatedsofi2
2Др Арсланагићarslajemenibog1
3Скорќеkapnkrk1
4Biserazamislena1
5Симонаcaryaatid1
6Vanilalavanilafterdark1
7Tom is Love ❼egodollaric1