TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зоран Мијалков @zoran_mijalkov
#reach: 147698   ( 1st )
#followers: 5173   ( 562nd )
#1
Ве замолувам споделете го видеото и помогнете во борбата друштво
Да се подржуваме и помагаме меѓу себе бидејки тешко да ни помогнат институции
Знам дека можеме и дека ќе успееме да се обединиме околу животно важните работи

Еве една од нив

Пилот проект за Рехабилитациски Центар https://t.co/hqTkja7Tb7
183ReTweets141Favorites·Details
#2
Ученикот си доаѓа дома од Училиште 😇 https://t.co/goI1wEUpC2
30ReTweets390Favorites·Details
#3
Човек кој е со чиста совест не можеш да скршиш кога се бори за најмилото и има мисија, додуша можеш да му скршиш колата, да го репресираш, но не и да го победеш https://t.co/N9FfIDsURm
56ReTweets294Favorites·Details
#4
На денешен се роди мојот помал син Никола,додуша се роди вечерта на 23,но го завеле дека е на 24

Шо да се прае,револуционер не е зафрканција вика Цацко

За него,неговиот брат Петар и неговите другари јас го посветив мојот живот и се надевам пред да заминам да успеам во мисијата https://t.co/5XxZNRBdmI
9ReTweets408Favorites·Details
#6
Луѓето кои многу зборуваме и се бориме за оравилна цел обично во мојата сакана Македонија го доживуваме ова

Инаку ова е направено да се оштети колата и мене финансиски, ништо и бемаше во беа за да се ограби https://t.co/qAKXDKJ6Iv
92ReTweets122Favorites·Details
#7
Друштво ве замолувам доколку знаете фамилии кои имаат деца или возрасни со посебни потреби или инвалидитет да ми дадете нивно име и презиме и адреса на живеење и контакт телефонски број

Во Ноември ќе ја добијат првата кошничка од Фондацијата https://t.co/krZG75Rwmo
91ReTweets120Favorites·Details
#8
Срце полно преполно

Ќе препукне од среќа

#СподелиСреќа https://t.co/YYmZBNvpty
25ReTweets311Favorites·Details
#9
Ај шо пие цел Твитер https://t.co/3lVOXIyoej
16ReTweets300Favorites·Details
#10
Ова не е само Мајка

Ова е Супер херој

Туку дали некој би се нафатил да направиме слично за да израдуваме деца со церебрална парализа и во Македонија https://t.co/pPwWoUeUH8
35ReTweets221Favorites·Details
#11
Понеделник јас Зоран Мијалков и мојот Адвокат Трајче Торов сакаме да ја известиме јавноста за тужбите кои ги подневме поради нарушувањето на Основното човеково право на мојот помал син Никола,Правото на образование

Изјавата ќе ја дадеме во 10 часот на Плоштадот во Штип

Со почит
44ReTweets192Favorites·Details
#12
Борбата за децата и возрасните со посебни потреби или инвалидитет никогаш нема да запре

Се боревме

Се бориме

И ќе се избориме за децата и возрасните со посебни потреби или инвалидитет

https://t.co/ayYNFRuEhh
46ReTweets184Favorites·Details
#13
Роденден ден трет 😊

Стигна Безглутенската торта од Баба

#ЕднаеМајка https://t.co/G6F9nT4mhB
12ReTweets215Favorites·Details
#14
Алал нека му е на чичкото

Купив чај од Плачковица за толку малку пари

Вели : јас ова не го правам за пари туку за здравје

Планински 20
Жол Кантарион 30
Црвен Кантарион 35
Маточина 20
Семе од Анасон 40
Семе од Коприва 50
Мини тиквичките се 10 денари парче, децата им се радуваат https://t.co/OPOhBUBFKW
21ReTweets185Favorites·Details
#15
Горд сум на мојата Фамилија

Фамилиите од моето Здружение Сплотени срца Штип се мојата Фамилија

Донациите собрани од касичките кои ги имаме по маркети ги пренаменивме за лекување и дај Боже излекување на Симона https://t.co/UZ67QjWLAQ
31ReTweets154Favorites·Details
#16
Друштво треба ми помош

Трамполината е најискористената и најсаканата од Никола и Петар и многу ги смирува

Но бидејки Петар е крупно дете пукнаа неколку федери и е опасна да се користи

Цел Штип го обрнав по железарите и никаде не најдов

Па ако најдете некаде кажете за да купам https://t.co/VBWytQlPyd
68ReTweets42Favorites·Details
#17
Федери најдени

Фала ви од срце друштво

Да сте живи и здрави

Во Штип куќа отворена и стојам на располагање за секој од вас

Заедно можеме и подобро и повеќе

Ве сакам сите https://t.co/zVb4HHUmrl
14ReTweets197Favorites·Details
#18
Веб страната за донации за Пилот проектот за Регионален Рехабилитациски Центар

https://t.co/JVN7xabqwI

Планот се 9 вакви Центри во сите 8 региони во Македонија и еден во Скопје
57ReTweets65Favorites·Details
#19
Еве да видите

Само мојата никајва стара кола без радио е скршено задното стакло, намерно за са се направи штета https://t.co/JyfZdKMXTV
46ReTweets94Favorites·Details
#20
#ТвитерНеЕЗаСелфи

#Movember

Да се спастрам за првиот училишен ден на Никола, се надевам дека како што е законски денес ќе ми дадат написмено кога е примен Никола и барем усмено ќе ми кажат зошто не бевме известени (макар што е очигледно)

Исто денес ќе видиме за асистент https://t.co/xe1abJlqs5
17ReTweets179Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Agni Sara 🕉monocer0tis128
2Poison Ivyhedera_genus127
3greatgreatmyo125
4Бељаthe_belja123
5Василица Прекраснаprekrasna2019114
6tribananachokoleshnik92
7Бебешкаlecaffeine89
8crvenokosata2eyeshadow89
9KatttP.katttp83
10Caledonia1red2yellow3blu79