TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нароз Волокин @zorbital
#reach: 65979   ( 366th )
#followers: 5170   ( 579th )
#1
Човеков ми е комшија. Доколку има некој прележан од ковид со крвна група 🅰️➖, ве молам донирајте или пренесете.

https://t.co/S1q38kVNnX
25ReTweets5Favorites·Details
#2
Никој се нема заразено од купување во супермаркет или трговски центар. Никој се нема заразено што не ги миел рацете 20 секунди. Сите што се заразиле или не носеле маска кога биле во затворено или правеле групни собиранки по куќи или по угостителски објекти со растојание <20cm.
12ReTweets114Favorites·Details
#3
Neznam kako se vika https://t.co/TzQzQoV5Fl
12ReTweets113Favorites·Details
#5
Кога Македонец ќе успее во Шведска. https://t.co/9eSi08tFee
11ReTweets68Favorites·Details
#6
Средуваш фотографија трпеливо, кропираш, кинеш непотребни детали, подесуваш WB, експозиција, црни/бели/темни/светли делови, правиш split toning, дотеруваш криви, исправаш камера, му ја даваш сликата и тоа „инфлуенсерски“ плеснува филтер! Како на специјалитет на изџвркаш кечап!!!
9ReTweets72Favorites·Details
#7
На татко ми другар еднаш кажа „Внимавајте што и колку јадете и пиете. Погледнете ги луѓето во длабока старост: ниту еден не е дебел“. Мме, многу е во право. Храната е искушение и ако не се конзумира умерено, ќе те разболи и порано ќе те умре, индиректно.
8ReTweets74Favorites·Details
#8
Братучетка ми од Црна Гора е позитивна на коронавирус. Го закачила на работа, во банка. Цела среќа што живее одделно од тетинот и братучедот со фамилијата па немала контакт подолг период. Страшно е што два дена е на инфективно, се бори со силни болки и не може да земе воздух.
11ReTweets60Favorites·Details
#9
Постапките на децата ги издаваат пропустите во воспитувањето на родителите.
12ReTweets51Favorites·Details
#10
A сега ми текна на едно копито мрсно од Арселормитал. Денот кога погина Тоше Проески ми влезе во канцеларија да праша нешто и ме клеветел на менаџмент оти сум сурфал на интернет во работно време, а јас имав отворено некоја страна за трагичната вест. Влатко се викаше. Скапаница.
6ReTweets65Favorites·Details
#11
Поглупо од правење ваков сериозен престап минење на црвено е истото да го снимиш и да го објавиш јавно. Идиотизмот нема националност, идиот е идиот, сами си избираат што ќе бидат. https://t.co/qcQWhwzoou
5ReTweets43Favorites·Details
#13
Сменето: ништо. https://t.co/empBiCVWAJ
7ReTweets35Favorites·Details
#14
Го знаете оној виц. Трпе вози на автопат и на радио слуша „ВНИМАНИЕ, има еден лудак на автопат вози во спротивен правец“ и Трпе на тоа вика „Не е еден, 100 се“. Е па исто е со овие умоболниве. За себе тие се како што треба, ама сите други се улави.
6ReTweets37Favorites·Details
#15
Кога ќе речат „се покака од радост“ https://t.co/c76JX3CRO6
8ReTweets30Favorites·Details
#16
Не е неносење маска опозиционерско дејствување, јебал ве тој ваш револуционерен дух од Али експрес.
8ReTweets30Favorites·Details
#17
Дали треба да ви почине по некој член од семејство за да се свестите дека собирање во чопори и одење по владогеоргиеви и тоницетински не е најпаметна идеја.
5ReTweets38Favorites·Details
#18
Знам дека не е христијански ниту етички, ама на сите што серат за вирусов и го потценуваат или не веруваат во неговото постоење им посакувам да го закачат јако и да плачат за живот. И да им се разболи некој близок, да ги заболи јако. There, I said it.
5ReTweets28Favorites·Details
#19
Единствена способност на неспособните е со својата неспособност да ги онеспособат способните.
3ReTweets12Favorites·Details
#20
Би сакал да се воведат во дневните извештаи и дополнителни работи околу епидемиолошката анкета:

- како се заразиле;
- со колку луѓе имале контакт;
- колкумина не соработуваат/не даваат инфо;
- асимптоматски или со симптоми...

Исто така да имаме инфо за пополнетост на болниците.
2ReTweets21Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski5
2John Qjohnqqqqqqq3
3Aleksandar Tortevskiatortevski2
4НNкола Спасовnikolastweet2
5Bob der Baumeister 🇩🇪❤🇲🇰dolnacrta2
6Јапонкаjaponceee2
7💣СеⓂ🆗ни🅾т 🔪 ДиⓂе💣dimepupuliev2
8Уште јас ти фалам во живототmalosexystomace1
9KatttP.katttp1
10🚥катаринастопареска🚥katanatase1