TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

zeroSignal @zrosgnl
#reach: 25644   ( 340rd )
#followers: 1064   ( 4399th )
Еве предлог. На следните локални избори тој што ќе биде градоначалник на Скопје да се обврзе дека за една година ќе го исчисти и среди градот и истиот ден кога ќе стапи на функција да потпише отказ условен од неисполнување на тоа ветување.
8ReTweets78Favorites·Details
Кабината на Hyundai Ioniq 6. https://t.co/1J9FgQsMDD
0ReTweets35Favorites·Details
Hyundai Ioniq 6 за @carclubmk. Фантастична кола која со задоволство би ја поседувал и би ја возел секој ден. https://t.co/uJgB55QPZe
0ReTweets20Favorites·Details
Кликбејти ли се кликбејти... https://t.co/WEpr9L3vwg
0ReTweets6Favorites·Details
@real_korr Yes it does. Нормално после секој дожд. На прво кочење ќе се симне тенкиот слој корозија.
0ReTweets5Favorites·Details
@keithwrjones Carpeted door bins are great. Rattling of keys and other trinkets is hugely reduced.
0ReTweets3Favorites·Details
@satelite_chris @naumovskhi Треба секој стан да има најмалку едно паркинг место и тоа паркинг место да е неделливо од паркингот. И крај на прикаската. И нема „не купувам“. Ќе купиш, ќе ти биде пресметано во цената на станот. „Ама немам пари така“. Супер, купи помал стан.
0ReTweets3Favorites·Details
@DarkOnchevski Ми се повраќа од вакви наслови.
0ReTweets2Favorites·Details
@marsedonec @carclubmk Лец агри ту дисагри, мене ми изгледа ептен добро. :)
0ReTweets2Favorites·Details
@DarkOnchevski @real_korr Keyword „порано“.
Evo 9 е мислам некаде околу 2006-та. Тогаш се купуваше Golf V GTI за ~23k.
0ReTweets2Favorites·Details
@DimeS10cent Да. :)
0ReTweets2Favorites·Details
@naumovskhi @satelite_chris @si_marienne Се испозаменија едносемејните бараки и куќи со „зградички“ со по 20-30 стана. Ама не е важно тоа, важно во Амстердам имало помалку коли. А нема, повеќе има.
0ReTweets2Favorites·Details
@naumovskhi @real_korr А и Рено ради Нисан.
0ReTweets2Favorites·Details
@bajkoal Нема проблем.
0ReTweets1Favorites·Details
@metodija69 1.2 турбо-бензин, 130 коња, аутоматик. Во суштина е ист со C4, само поголем багажник и седанеста форма. Со C5X има многу разлики - големина и платформа најосновно.
0ReTweets1Favorites·Details
@DimeS10cent „при што возачот не го напушта возилото“
0ReTweets1Favorites·Details
@RLothbrokJr @carclubmk Крчкам нешто такво, со желба дека ќе успеам да покријам неколку различни дестинации со неколку различни видови на возила - и електрични, и плаг-ин хибридни.
0ReTweets1Favorites·Details
@DimeS10cent Абе не е дека е без поента. На пример, не мрдаш со глава него само со очи за да ѕирнеш ретровизор (барем на возачка страна), плус прикажува информации за точно позиционирање на возилата. Мислам дека можеле поелегантно и подискретно да го изведат надворешниот дел.
0ReTweets1Favorites·Details
@DimeS10cent Абе баш пошто не е проблем што треба да се реши, овие ретровизори со камерите се екстра. Си има нормални ретровизори иначе.
0ReTweets1Favorites·Details
@satelite_chris @naumovskhi @si_marienne Чисто за да знаеш дека муабетот ти нема врска, Холандија има повеќе од двојно повеќе возила на 1000 жители од Македонија. Бројката на возила на 1000 жители во Скопје е мање-више иста со таа во Амстердам (215 вс 247).
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Andrej Naumovskinaumovskhi20
2Солид Снејк Спутникsatelite_chris17
3·٠•● Basedefender Θώθ ●•٠· 🍥si_marienne7
4Dime (5,80749 ден.)dimes10cent4
5Uzurpatorot 🏁darkonchevski2
6CARclub.mkcarclubmk2
7Benny Lavaandov_s2
8🏳️‍🌈ТвитеротНаАнаФранк🇲🇰box_kiki2
9Џотоgiotto_mkd2
10Колин Фиртbajkoal1