TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2001-02-19 - 2001-02-25

Судиите почнаа да полагаат, но неизвесно е кога ќе судат

Дневник - 22.02.2001

РАКОМЕТ Ракометните судии, кои во првите две кола од пролетниот дел од првенството не судеа поради проблемите во врска со лиценците, денеска организирано се појавија во Ракометниот сојуз на Македонија на полагањето. Полагањето ќе биде пред "спорната" комисија одредена од Управниот одбор на РСМ.

Судиите се чувствуваат изманипулирано!?

Вест

Полагањето за лиценци никако да се закаже

Вест
3 поврзани вести »

МАТ не влегува како редовен авиопревозник и во летниот ред на летање

Вест - 24.02.2001

УПРАВА ЗА ЦИВИЛНА ВОЗДУШНА ПЛОВИДБА Одложено измирувањето на обврските на МАТ и "Авиоимпекс" кон државата, поради реасчистувањето на авио-билетите, подигнати за државни потреби Летниот ред на летање за двата македонски аеродроми ќе биде усогласен без да се земе предвид договорот за редовен ...

"Ова не е национална авиокомпанија, ова е национален резил"

Вест

МАТ сака да ги изнајми авионите и екипажот на "Авиоимпекс"

Вест
3 поврзани вести »

Откриени разбојниците што ограбиле четворица таксисти

Дневник - 22.02.2001

КУМАНОВО Четворица кумановци се осомничени за повеќе разбојништва врз таксисти во минатата и оваа година. Полицијата ги сомничи кумановците А.Б. (25), К.Д. (20), И.Б. (19) и Б.Д. (18) за четири разбојништва. Кумановската полиција со кривична пријава ги осомничила разбојниците дека во неделата го ...

Разбојници вооружени со пушки ограбиле куќа во Гостиварско

Дневник

Маскирани, вооружени насилници нападнале семејство, таксист и продавач на лото

Вест
3 поврзани вести »

Танушевци

Дневник - 22.02.2001

Колумна-Слободан Чашуле Настаните во Танушевци се многуслојни и само темелна потрага по мотивите може да го одврзе овој нов македонски гордиев јазол. Мечот никако, колку и да го посакуваат како решение токму тие што го врзаа јазолот.

Жител на Танушевци загинал во престрелка со припадници на АРМ

Вест

Танушевски клин

Дневник
3 поврзани вести »

Станарите останаа без скривалиште, ама ќе добијат дискотека

Дневник - 21.02.2001

ГП "ПЕЛАГОНИЈА" ГО ПРОДАЛА ЗАСОЛНИШТЕТО ВО ПОРТА БУЊАКОВЕЦ Градежното претпријатие "Пелагонија" склучило купопродажен договор со пратеникот Илија Филиповски, на кого му ги продала просториите наменети за скривалишта во објектот Порта Буњаковец, како деловен простор за изградба на дискотека, што е ...

Скривалиште за бегство од законите

Дневник
2 поврзани вести »

Преку жешкиот Израел до студената Шведска

Вест - 21.02.2001

Ракомет - Ждрепка за бараж-средбите (2 и 9 јуни) за пласман на ЕП 2002 Ракометно малку познатиот Израел е противникот на нашите ракометари преку кој ќе се бара нашето повторно излегување на европската сцена на ниво на националните селекции.

Преку потежок или полесен пат до Шведска?

Вест
2 поврзани вести »

Градот нема намера да го укине монополот на АД "Бутел"

Вест - 23.02.2001

СЕ ПОДГОТВУВА НОВА ЛОКАЦИЈА ЗА ПРОШИРУВАЊЕ НА ГРАДСКИТЕ ГРОБИШТА Според градоначалникот Ристо Пенов, "Бутел" е единственото претпријатие со капацитет и опрема за одржување на гробните површини во Скопје, па затоа ќе продолжи да биде"стопан" и на новите гробишта што ќе му се доделат за две-три ...

Градот не дава пари, а е незадоволен од хигиената на гробиштата

Дневник
2 поврзани вести »

САД нема еднострано да се повлечат од Балканот

Вест - 23.02.2001

Американските единици нема еднострано да се повлеЧат од балканот, изјави американскиот дрЖавен секретар колин пауел на средбата со Шефот на германската дипломатија јоШка фиШер. Пауел и фиШер оценија дека балканот по долго време има моЖност да заЖивее во траен мир.

Јошка Фишер под истрага за контакт со левичарските терористи

Вест
2 поврзани вести »

Албанските герилци се обиделе да го киднапираат Човиќ

Вест - 23.02.2001

Бујановац, 22 февруари - Група албански герилци денеска во близина на селото Лучане, се обиделе да го киднапираат претседателот на државниот Координативен тим и вицепремиер на Србија, Небојша Човиќ, и да ги ликвидираат останатите челенови на неговиот тим, соопшти вчера Прес - центарот во Бујановац.

Човиќ ги повика Албанците на дијалог

Вест
2 поврзани вести »

Новиот тренер Јонуз "ги загреа" прилепчани

Дневник - 23.02.2001

по сменувањето на кормилото на победа - Во Победа дојдов со обврска да ги остварам нејзините амбиции. Овој тим не само што може, туку и мора да излезе во Европа, без оглед на бодовното заостанување од есеноска - изјави Мирсад Јонуз, наследникот на Никола Илиевски на местото шеф на стручниот штаб на ...

Јонуз нов кормилар на Победа?

Вест
2 поврзани вести »