TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-03-18 - 2002-03-24

Фарма за свињи, за крави, за кокошки, мотел, ресторан, деловни простории... палата на Водно

А1 - 24.03.2002

Во фокусот на неделава што измина два скандала: дворец во градба во елитната населба Водно без платени комуналии на име на Соња Таковска - сестрата на премиерката Снежана Георгиевска и серијалот написи во „Дневник“ насловен - „Краците на октоподот на Снежана и Љупчо Георгиевски“.

Премиерот ќе поднесе кривична пријава против "Вест"

Утрински

Соња Таковска ја стопираше градбата на палатата

Вест

Мистериозната Соња Таковска има матичен број 2005960496501

Дневник

Делчево повторно Царево Село - царот е премиерот Георгиевски

А1

Вест Утрински Вест Дневник Вест А1 Дневник Вест

24 поврзани вести »

Загинаа шест Палестинци во најновото насилство

А1 - 23.03.2002

Шест Палестинци, меѓу кои и едно четиригодишно девојче од Рафах, загинаа во судирите на израелската војска и палестинските милитанти во Газа и на Западниот Брег во најновиот бран насилства, соопштија палестински болнички извори.

Буш побара од Арафат да ги спречи бомбашите-самоубијци

Утрински

Зини разговараше со Арафат, преговорите со Израел продолжуваат

Вест

Продолжува мировната мисија на Зини

А1

Неуспешни разговори за прекин на огнот

Утрински

Вест А1 Вест Утрински Дневник А1 Вест Дневник

21 поврзани вести »

ФК Вардар се огради од инцидентот

Вест - 23.03.2002

Раководството на ФК Вардар преку завчерашното соопштение се огради од неидинтификуваната група која го предизвика инцидентот пред натпреварот со Слога Југомагнат. - Со таа неидинтификувана група Вардар нема никаква врска и клубот во целост се оградува од нивното однесување.

"Зошто не бевме заштитени од полицијата"

Дневник

Муминовиќ: Тоа се хулигани, а не навивачи

Утрински

Полицијата немо гледаше како ни го кршат автобусот

Вест

„Слога Југомагнат“ револтиранa од инцидентот со „комитите“

А1

Дневник Вест Дневник Утрински А1 А1 Вест Утрински

19 поврзани вести »

Коштуница го одби барањето на Ѓинѓиќ да се отпушти шефот на тајната служба

Вест - 23.03.2002

БЕЛГРАД, 23 март (АП) - Раздорот во владејачката српска коалиција вчера уште повеќе се продлабочи кога југословенскиот претедател го отфрли барањето на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ да го отпушти шефот на тајната служба како последица на шпионската афера.

Воислав Коштуница ги штити генералите

Утрински

Перишиќ сега негира дека предал документи

Утрински

Коцката за иднината на Југославија сe уште се врти

Утрински

Перишиќ: „Не сум предал, ниту сум примил некакви документи“

А1

Вест Дневник Утрински А1 Вест Утрински Дневник А1

16 поврзани вести »

Инвестиции во мир и стабилност на Македонија

А1 - 24.03.2002

Странски инвестиции, како инвестиции во мир и стабилност на Македонија и делумно ослободување од надворешниот долг на земјата. Ова се двете главни економски барања на претседателот Борис Трајковски од неговите активности на меѓународната конференција за финансирање на развојот, која се одржа ...

Апсолутна американска поддршка на Македонија

А1

Кастро демонстративно замина неколку минути пред да стаса Буш

Дневник

Џорџ Буш се моли за Македонија

Утрински

Буш: „Македонија е во моите молитви“

А1

Утрински А1 Утрински А1 А1 Дневник А1 Утрински

13 поврзани вести »

Размена на албански и српски затвореници меѓу Белград и УНМИК

А1 - 22.03.2002

Спогодбата меѓу владата на СР Југославија и УНМИК на Косово за „преместување на осудените лица“, што вчера ја усвои сојузната влада во Белград, се однесува на Албанците кои се наоѓаат во затворите во СРЈ и Србите затворени на Косово.

Интензивни преговори за дислоцирање на затворените косовари

А1

Косово во неочекуван клинч

Утрински

Конфискувана зградата на „Рилиндја“ на Косово

А1

Нови овластувања за полицијата

Утрински

А1 Утрински Вест Утрински Дневник А1 А1

12 поврзани вести »

„Цемернтарница 55“ го истисна „Силекс“ од Плеј - офот

А1 - 24.03.2002

Екипата на „Цементарница 55“ со ремито во Кратово го истисна „Силекс“ од Плеј - офот. Најголем губитник од пласманот на „Цементарница“ на шестото место е тимот на „Работнички К.“. Фудбал Прва лига 22 коло Силекс - Цементарница 1:1 Слога Ј. - Беласица ГЦ. 0:0 Работнички К.

Цементарците од конкуренти за титулата до борба за опстанок

Утрински

Три екипи ги бркаат двата билети за плеј офот

Вест

Кратовци ги задржаа шансите за пласман во плеј-офот

Утрински

Петта победа по ред на цементарците

Дневник

Утрински Дневник А1 Утрински Утрински Вест

11 поврзани вести »

Панов: Работата уште не е завршена

Утрински - 23.03.2002

Тренерот на Кометал ЃП, за вечерашниот реванш од ЛШ со Феробус Продолжуваат преговорите со Матушевска од Крим, но за в година РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Ни десетте гола предност од првиот четврт-финален натпревар од Лигата на шампионите, во кој сред Валенсија го "демолираа" шпанскиот вицепрвак Феробус ...

Ѓорчепетровки веќе со поглед кон полуфиналето

Вест

Мечот против Феробус само загревање за полуфиналето

Дневник

Кометал ЃП веќе ги снима следните противници

Дневник

Уште едно место во Лигата на шампионките за Македонија

Дневник

Утрински Вест Вест Дневник Дневник

10 поврзани вести »

Македонската влада не се "пали" за да го подобри рејтингот на НАТО

Дневник - 23.03.2002

КРИТИКИ ОД БРИСЕЛ Земја што сака да стане членка на НАТО мора да има програма за комуникација и кампања за промоција на Алијансата, велат извори од Брисел Амбасадорите на НАТО во Брисел сметаат дека Македонија не прави доволно за промовирање на Алијансата во земјава.

"Френдли кантри - НАТО кантри"

Дневник

Тенкови нема да ја спасат Македонија од герилски напади

Вест

Чашуле не чул Робертсон да бара да се распуштат "лавовите"

Дневник

Чашуле: Во Брисел не ни држеа лекции

Утрински

Утрински А1 А1 А1 А1

10 поврзани вести »

Пенов - Водовод треба да се приватизира

А1 - 24.03.2002

Министерството за финансии врши притисок врз раководството на водовод да го прифати проектот за приватизација на скопскиот водовод, обвинувајќи дека во спротивно ќе се наруши квалитетот на водата, тврди скопскиот градоначалник Ристо Пенов.

Кривична пријава против "изворот" на Груевски

Утрински

Општината нема пари за водоводот, чека помош од УСАИД

Вест

Скопјани пијат квалитетна и здрава вода

Утрински

Домашните експерти се крстат во чистата вода од Рашче

Дневник

Утрински Дневник Вест Утрински

9 поврзани вести »