TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-09-16 - 2002-09-22

Ако затреба, Јуинг и ќе заигра

Утрински - 20.09.2002

И покрај промоцијата во помошник-тренер на Вашингтон Легендарниот НБА центар, Патрик Јуинг, кој пред два дена го објави своето повлекување од кошаркарските терени вчера беше претставен како помошник тренер на Вашингтон визардс.

Јуниг го објави своето пензионирање

Утрински

Јуниг го објави своето пензионирање

А1
3 поврзани вести »

Пенов најави дека за две години ќе изгради се што ветил

Дневник - 20.09.2002

ИЗБОРИТЕ ГО ОХРАБРИЈА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ Повеќенаменска сала, катна гаража во центарот и меѓуградска автобуска станица се капиталните објекти што ги вети Пенов пред да стане градски татко Градоначалникот Ристо Пенов најави дека по победата на коалицијата "За", Скопје ќе ги добие капиталните ...

Пенов со преполовен тим, советниците станаа пратеници

Дневник

Миленковски не плаќа комуналии, ако Пенов не изгради се за што зел пари од чаирчани

Вест
3 поврзани вести »

НПК во рацете на Македонска и Балканска банка

А1 - 19.09.2002

Националната платежна картичка преминува во сопственост на Македонска и Балканска банка. Низ пет трансакции на берзата реализирани во последните 20 дена, овие две банки купија вкупно 45,7% од Националната картичка. Во моментов 26,7% од акциите се во сопственост на Балканска банка, а 19% од ...

Балканска банка купи 26,7 отсто од НПК

Утрински

Продадени пет отсто од "Национална платежна картичка"

Утрински
3 поврзани вести »

Георгиевски: Победник на изборите ќе биде народот

Вест - 16.09.2002

"Според првичните информации до 12 часот, можеме да кажеме дека во овие 12 години, ова се најмирните избори во нашава држава, со надеж дека вака ќе остане се до затворањето на кутиите. На тој начин тоа ќе биде една голема победа не само за македонските политички партии, туку и за цела Македонија во ...

Ова се најмирни избори

Утрински

Ќе победи народот

Дневник
3 поврзани вести »

Преобразби 2

Утрински - 17.09.2002

Музеј на современата уметност Катерина Богоева Музејот на современата уметност вечерва со почеток во 20 часот, ја отвора студиската ликовна изложба "Преобразби 2" - Модалитети на македонската модерна и современа скулптура, во организација и концепциски пристап на Соња Абаџиева, преку преставувањето ...

Сите македонски скултори на едно место - во МСУ

Вест

"Преобразби" на македонските скулптори во минатиот век

Дневник
3 поврзани вести »

Клубовите поединечно условно ветија безбедност на натпреварите

Вест - 19.09.2002

ВО ПРЕСРЕТ НА НОВАТА СЕЗОНА ВО МАШКАТА РАКОМЕТНА СУПЕРЛИГА На само неколку дена до почетокот на 11. сезона во машката ракометна Суперлига, челните луѓе на годинашниве членови на елитата, како и претставниците на здруженијата на судиите и на контролорите одржаа состанок во просториите на Ракометниот ...

Клубовите не им гарантираат безбедност на судиите ако не судат добро!

Дневник

Сe за регуларно првенство

Утрински
3 поврзани вести »

Шведските социјалдемократи го запреа европскиот тренд

Утрински - 17.09.2002

Владејачката коалиција во Шведска освои трет едноподруг мандат на парламентарните избори СТОКХОЛМ - Владејачката Социјалдемократска партија на Шведска освои трет мандат на изборите во неделата, спротивставувајќи се на европскиот тренд кон десницата и зголемувајќи ја веројатноста за усвојување на ...

Во Шведска победија социјалдемократите

Дневник

Неизвесна трка меѓу левицата и десницата

Утрински
3 поврзани вести »

Трајковски: Се потврди уверувањето дека имаме зрела нација

Утрински - 17.09.2002

ИЗЈАВА Македонскиот претседател Борис Трајковски, вчера, изрази задоволство од начинот на кој беа спроведени парламентарните избори, оценувајќи ги како "европски во вистинска смисла". "Навистина сум среќен што се потврди моето уверување дека имаме зрела нација и луѓе кои знаат да ја одржуваат ...

Среќен сум што имаме зрела нација и европски избори

Дневник

Трајковски му ја честита победата на Црвенковски

А1
3 поврзани вести »

Абдурахман Алити претстедател на Собрание?

Вест - 21.09.2002

ДУИ ПО АВТОМАТИЗАМ БАРА ЧЛЕН ВО СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ Алити е прифатлива личност за социјалдемократите бидејќи во нивното владеење ПДП им беше главен колаиционен партнер, а не се против ни во ДУИ, но Алити претходно ќе треба да добие благослов од Али Ахмети Демократската Унија за интеграција на ...

СДСМ и ДУИ - чудо за три дена

Дневник

Алити: Мирна атмосфера за да победи демократијата

Вест
3 поврзани вести »

"Лавовите" се повлекоа од Тетовско

Утрински - 19.09.2002

По завршувањето на изборите ТЕТОВО - Единиците за брза интервенција "Лавови" заклучно со вчера официјално ги напуштија позициите во тетовскиот регион. Според жители од Јегуновце, покрај кои практично се одвивало повлекувањето, подготовките на "лавовите" за заминување од нивното и околните села ...

Протерани тројца платеници од БиХ, несудени "лавови"

Утрински

Фрлена бомба "кашикара" под полициски џип на "лавови"

Вест
3 поврзани вести »