TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2004-10-18 - 2004-10-24

Експертскиот тим не го видел самиот чин на егзекуција

А1 - 24.10.2004

Во деталниот извештај кој го изготви експертскиот тим предводен од заменик министерот за надворешни работи Фуад Хасановиќ по враќањето од Катар, нема нови детали околу убиството на тројцата Кумановци. Нема информација кога Лазаревски, Насковски и Марковиќ се убиени, ниту пак како и кога видео ...

СВЕДОЦИТЕ НА КИДНАПИРАЊЕТО НЕ САКААТ ДА ЗБОРУВААТ

Канал5

Двајцата сведоци не го виделе киднапирањето на кумановците

А1

Семејствата ги бараат телата и одговорност од Црвенковски, Костов и од Бучковски

Време

Зоран, Далибор и Драган се убиени

Утрински

Дневник Дневник Утрински Време Дневник Вест Вечер Прес Вечер Прес

88 поврзани вести »

Адвокатите ќе бараат Љубе да се брани од слобода

Вест - 23.10.2004

ЗАВРШИ ХРВАТСКАТА ИСТРАГА ЗА РАШТАНСКИ ЛОЗЈА ВО МАКЕДОНИЈА "Денес завршивме со распитот на сите сведоци. Одбраната на Љубе Бошкоски е задоволна од работата. Од сите 20 распрашани сведоци, никој не го обвинува Бошкоски, никој конкретно не го обвинува за делото за кое е осомничен.

Одбраната му носи радосна вест на Љубе

Дневник

Хрватите завршија со распитот во Македонија

Утрински

Хрватскиот адвокат сигурен дека Бошковски ќе излезе од притвор

Време

Заврши истрагата во Скопје на хрватските истражни органи за Бошковски

А1

Дневник Канал5 Вест Време Утрински Време Вечер Прес А1

27 поврзани вести »

Ценев нема да го прости долгот на Рашче

Дневник - 23.10.2004

ДИРЕКТОРОТ НА "ВОДОВОД" СЕ СРЕТНА СО ДОЛЖНИЦИТЕ Не се правете будали. Нема да добиете вода без пари. Такво нешто нема никаде во светот. Вие дури плаќате два денара поевтино за вода отколку скопјани. Нема ни да ја преземеме селската водоводна мрежа ако не се согласите да платите за приклучоците.

Илегална полиција

Вест

Рашчани ќе стават индивидуални водомери, а „Водовод" ќе ја преземе мрежата

Утрински

„Водовод“ и рашчани се договорија половично

Време

ВОДА БЕЗ ПАРИ НЕМА, ПА ДУРИ НИ ЗА РАШЧЕ

Вечер Прес

Канал5 Утрински Дневник Вест Време Вечер Прес Утрински Дневник

27 поврзани вести »

Џорџ В. Буш треба да биде избран за претседател

Утрински - 23.10.2004

Најважниот весник од Чикаго застана зад сегашниот жител на Белата куќа Половина од американските весници изминатава недела се определија кого го поддржуваат во изедначената трка за претседател меѓу Џорџ Буш и Џон Кери. Денеска го пренесуваме уредничкиот коментар на "Чикаго трибјун" во кој се ...

Американските муслимани се за Кери

Дневник

БУШ ПРЕД КЕРИ

Вечер Прес

Муслиманите ќе гласаат за Кери, Буш агитира кај православните

А1

Алтернатива и нешто повеќе: Џон Кери за претседател

Утрински

Дневник Време Дневник А1 Време Време Време Дневник

27 поврзани вести »

Суспендираните судии делегирани за редовното првенствено коло

Утрински - 23.10.2004

Одлука на комесарот за натпреварување при КФМ, Томче Димишковски Комесарот за натпреварување на КФМ Томче Димишковски го заврши делегирањето на судиите за третото коло од најквалитетната кошаркарска лига и според последните информации од канцеларијата на Федерацијата со исклучок на судијата Сашо ...

ФИБА не се меша во внатрешните работи на Федерацијата

Време

ГЛАВИТЕ ЧАДАТ ОД МНОГУ ДИЛЕМИ

Вечер Прес

Дел од клубовите зад Драгољуб Арсовски

Утрински

Наумоски би прифатил да биде претседател на КФМ

Време

Дневник Вест Дневник Вест Вечер Прес А1 Утрински Време

22 поврзани вести »

Јаќимовиќ: Можеме да бидеме релативно задоволни

Утрински - 23.10.2004

Олимпискиот првак од Истанбул за досегашниот настап на 36. Олимпијада Олимпискиот шампион од Истанбул 2000, велемајсторот Драгољуб Јаќимовиќ (рејтинг 2445), го оценува како релативно задоволувачки настапот на двете македонски селекции во првата половина од 36.

Пораз на нашата машка шаховска репрезентација од Италија

А1

Несреќен пораз на мажите, девојките повторно успешни

Време

Незаслужен пораз по одлична игра

Утрински

xНеискористена предност против Естонците

Дневник

Вест Утрински А1 Време Утрински Дневник А1 Време

21 поврзани вести »

Банкарите му сугерирале на Розвадовски денарот да остане стабилен

Утрински - 23.10.2004

Шефот на Мисијата на ММФ во четвртокот се сретнал со водечката банкарска тројка во земјава Врвните банкарски менаџери сметаат дека девизниот курс на домашната валута е сосема реален и пазарен и затоа воопшто не треба да се чепка НИНА НИНЕСКА-ФИДАНОСКА Банкарите во земјава се категорично против ...

Министерот обвинет за средби во четири очи

Време

Розвадовски оперира, стопанството колабира

Време

Розвадовски ужива во преговорите

Утрински

Даноците и в година остануваат исти

Утрински

Дневник Вест Вечер Прес Вечер Прес А1 Време Дневник Утрински

21 поврзани вести »

Црковниот собор ќе повика да се излезе на референдум

Утрински - 23.10.2004

Одлука на Архиепски управен одбор Архиепископскиот управен одбор, како извршен орган на Архиепископскиот црковно-народен Собор кој е највиското црковно административно и законодавно тело на МПЦ, на својата последна седница донесе заклучок да им се обрати на своите верници да го искористат своето ...

МПЦ ќе ги повика верниците да излезат на референдумот

Вест

Црквата повика на референдум

Дневник

Управниот одбор на МПЦ повикува на референдум

А1

Црквата ќе ги повика своите верници да излезат на референдумот .

Канал5

Вечер Прес Утрински Дневник Вечер Прес А1 Утрински Дневник Време

21 поврзани вести »

ЗАПЛЕНЕТИ 10.359 ТАБЛЕТИ "ЕФЕДРИН"

Вечер Прес - 23.10.2004

Бугарските цариници на граничниот премин Калотина спречија шверц на 10.359 таблети "ефедрин", јави бугарската агенција БГНЕС. Дел од 518-те пакувања со прекурсорот се наоѓале во двојната постава на јаката на палто закачено во автобус со српски регистарски таблички.

Во Бугарија запленети 10.359 таблети „ефедрин“

А1

СО ЗАБАВА И ДРУЖБА - "НЕ" ЗА ОРУЖЈЕТО

Вечер Прес

"КРТОТ" Е МИНИСТЕР СО ДОЛГ СТАЖ?!

Вечер Прес

ГРАЃАНИТЕ РЕКОА "НЕ" ПОВЕЌЕ ОД 14 000 ПАТИ

Вечер Прес

Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес

18 поврзани вести »