TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2005-06-06 - 2005-06-12

Чувар со нож барал плата од директорот

Дневник - 08.06.2005

Кавадарци Кавадарчанец со нож ги нападнал поранешниот директор и неговата сопруга завчеравечер околу 23.30 часот, во Кавадарци. Според информациите на локалната полиција, осомничениот Блажо Б. (48), порано вработен како чувар, со нож ги нападнал директорот на "Агропромет - Тиквешанка", Киро Панов, ...

Чувар со нож се обидел да го убие директорот на "Тиквешанка"

Вест

Се обидел да го убие директорот оти не му дал плата

Време

Со нож си ги барал заостанатите плати

Вечер Прес
4 поврзани вести »

Мирсад Јонуз повторно без Ацо Стојков

Време - 07.06.2005

ДЕНЕСКА МЛАДИТЕ ГО ИГРААТ СВОЈОТ МЕЧ СО ЧЕШКА Ацо Стојков, напаѓачот на италијански Фиделис Андрија, нема да игра за младата репрезентација на Македонија, денеска во Млада Болеслава (17 часот), на мечот со соодветната селекција на Чешка.

Јонуз: Додека има теорија, не се откажуваме

Дневник

Пропуштена голема шанса за победа над Ерменците

Утрински

Реми за чекор поназад во трката за баражот

Дневник
4 поврзани вести »

Наставниците ќе протестираат за поголеми плати

Дневник - 08.06.2005

СИНДИКАТОТ НАЈАВУВА Вработените во градинките, училиштата, факултетите, културните и во просветните институции кон крајот на месецот ќе излезат на голем социјален протест пред Собранието и пред Владата за да извршат притисок за да се утврди нивната најниска плата и за да им се зголемат личните ...

Продолжуваат преговорите меѓу синдикатите и владата

Макфакс

Преговорите Влада-СОНК продолжуваат неделава

Макфакс

Преговори Влада-СОНК

Макфакс
4 поврзани вести »

Лацис - домаќин и на Буш постариот!

Вечер Прес - 10.06.2005

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш постариот, татко на актуелниот американски претседателот Џорџ Буш, и неговата сопруга Барбара допатуваа во Грција, каде минуваат дел од летниот одмор на јахтата на грчкиот милијардер Спирос Лацис.

Буш сениор на гости кај грчкиот милијардер Лацис

Макфакс

Европарлментот му изгласа доверба на Барозо за случајот Лацис

А1

Европарлaментот му изгласа доверба на Барозо за случајот Лацис

Макфакс
4 поврзани вести »

"Сименс" ќе снима, па потоа ќе инвестира во Македонија

Утрински - 11.06.2005

Најавите за влез на германскиот гигант реалност или само добра желба „Сименс“ изразил подготвеност да се вклучи во модернизацијата на „Македонски железници“ СЛОБОДАНКА ЈОВАНОВСКА НИНА НИНЕСКА-ФИДАНОСКА Германскиот гигант †Сименсси ќе го пробива мразот во Македонија.

"Сименс" потпиша договор за влез во Македонија

Утрински

„Сименс“ се откажа од производство на мобилни телефони

А1

“Сименс” се откажа од производство на мобилни телефони

Макфакс
4 поврзани вести »

Виена: Ќе се одложи приемот на Бугарија и на Романија во ЕУ

Време - 09.06.2005

НАЈАВИ ПО НЕУСПЕХОТ НА УСТАВОТ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА Австрискиот канцелар Волфганг Шисел најави дека приемот на Романија и на Бугарија во Европската Унија ќе биде одложен, веројатно, за една година. Двете балкански земји требаше да бидат примени во Унијата на 1 јануари 2007 година, но Брисел го ...

Шисел: „ЕУ ќе го одложи приемот на Бугарија и Романија„

А1

ШИСЕЛ: ЕУ НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ГО ОДЛОЖИ ПРИЕМОТ НА БУГАРИЈА И РОМАНИЈА

Канал5

ФЕРХОЈГЕН НАЈАВУВА ПОДОЛГ ПЕРИОД БЕЗ ПРОШИРУВАЊЕ НА ЕУ

Канал5
4 поврзани вести »

Буш бара продолжување на патриотскиот закон

А1 - 10.06.2005

Американскиот претседател Џорџ Буш доцна синоќа побара да биде продолжен рокот на важноста на Патриотскиот закон за борба против тероризмот, за кои многумина сметаат дека ги загрозува граѓанските слободи во САД. Патриотскиот закон беше усвоен неколку седмици по терористичките напади во САД на 11 ...

Опаѓа популарноста на Буш

А1

Буш: „Турција и САД имаат важни стратешки односи“

А1

Американскиот Конгрес го редуцираше Патриотскиот закон

Макфакс
4 поврзани вести »

Во продажба билетите за концертот на "Бијело Дугме" во Белград

Вест - 08.06.2005

ВО СКОПСКИТЕ МУЗИЧКИ ПРОДАВНИЦИ Македонските фанови на "Бијело Дугме" можат да купат билети за белградскиот концерт на 28 јуни, во музичките продавници "Југотон" и "Рекорд рекордс". Влезница за концертот, плус автобуски превоз чини 2.200 денари, а само влезница 1.100 денари.

Картите за концертот на "Бјело дугме" во Белград - 1.100 денари

Дневник

БИЈЕЛО ДУГМЕ во Сараево, Загреб, Белград

Вест

“Бијело Дугме“ ја запали 60 илјадната публика во Сараево

Макфакс
4 поврзани вести »

Дејан Недев единствен со медал

Дневник - 07.06.2005

ТРАДИЦИОНАЛНО КАРАТЕ - ЕП ВО МАЛТА Дејан Недев освои бронзен медал во дисциплината фукуго на 26. Европско сениорско првенство во традиционално карате што се одржа во Коспика (Малта). Третото место на Недев е најголемиот успех на нашите каратисти што учествуваа на еврошампионат, а за истакнување се ...

Бронзен медал за Дејан Недев

Утрински

Бронза за Дејан Недев

Вест

Бронзен медал за Дејан Недев

Вечер Прес
4 поврзани вести »

Не се планира приватизација на "Водовод и канализација°

Утрински - 08.06.2005

Преговори на Градот со ЕБОР за обезбедување грант Градот не планира да го продава Јавното претпријатие †Водовод и канализацијааи, туку моментално, како што појасни Маја Мухиќ, портпарол на градоначалникот Костовски, преговара со Европска банка за обнова и развој и владата на Кралството Шведска за ...

Скопски „Водовод“ нема да се продава

Време

Автокоманда пет дена без вода

Време

Костовски размислува за продажба на скопскиот водовод

А1
4 поврзани вести »