TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2005-02-14 - 2005-02-20

БИХ - "балканско гето"!

Вечер Прес - 19.02.2005

Ценејќи според бројот на земји кои не можат да ги посетат без виза, граѓаните на БиХ спаѓаат во категоријата најнепожелни странци во светот, а нивната татковина се повеќе личи на балканско гето. Дури 164 држави нема да ви дозволат влегување во земјата без виза, ако имате босанскохерцеговски пасош.

Интернационални диџеи во клубот "Процес"

Вечер Прес

"Далеку од мене" на шесто место

Вечер Прес

Бугарија "на продажба" по 2014 година!

Вечер Прес

"Златна плоча" за Теди Лион селекшн

Вечер Прес

Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес

48 поврзани вести »

ИШ на Пенов вели дека тој е во предност пред Костовски

А1 - 20.02.2005

Кој ќе го добие Скопје? Наспроти анкетата на Костовски, каде се вели дека независниот кандидат наводно бил во водство, спротивниот табор тврди дека граѓаните повеќе му верувале на Пенов. Анкетата ја добиле од агенцијата „Стратум“.

Пенов - предизборна анкета

Канал5

Трифун Костовски побара да се здружиме за Скопје

Дневник

Пенов нема да оди на промоцијата на Трифун

Време

Приредбата за Костовски не беше дел од предизборната кампања

Време

А1 Утрински А1 Вест Дневник Дневник Дневник Време

46 поврзани вести »

Загубите и лошото менаџирање не се причина за продажба

Дневник - 19.02.2005

Загубите на ЕСМ, високите производствени трошоци, техничките и комерцијалните загуби, поточно кражбите на струја, презадолженоста и превработеноста во компанијата не се и не можат да бидат фактор што влијае за продажба. Ако државата, спротивно на секоја економска логика, го задолжила ЕСМ да го ...

Го плаќаме цехот за немоќта и гревовите на државата

Дневник

Граѓаните да решат за ЕСМ

Дневник

Владата го продава ЕСМ за само 632 милиони евра

Време

Референдум за ЕСМ?!

Вечер Прес

А1 А1 Време Дневник Дневник Дневник Утрински Утрински

38 поврзани вести »

Фудбалскиот врв не ја науЧи лекцијата

Утрински - 19.02.2005

Коментар Емил Китановски Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Драган Канатларовски си замина. Својот втор селекторски мандат и го остави на македонската фудбалска историја, и сега времето ќе покаже дали фудбалската влада беше во право кога му дозволи по втор пат да ја предводи ...

Првиот контакт со Јаневски, Бугарите со анкета го предлагаат Василев

Дневник

Цапар, играч и челници на ФФМ го продаде мечот во Андора!!!

Вечер Прес

Петмина преговарачи ќе ги селектираат тренерите

Дневник

Прифатена оставката на Канатларовски

Утрински

Вечер Прес А1 А1 Вест Утрински Време Дневник Време

36 поврзани вести »

Идно минато

Вест - 19.02.2005

САКАМ ДА КАЖАМ - Горан Михајловски Кога државата не можеше да влезе во Кондово, зошто би можела да ја пробие и блокадата кај Чешиново 1 Половина од власта ни се на некакви црни листи, а само судиите се вознемириле. Зошто паника? Цел свет ни кажува дека судството ни е одлично, само Американците ...

Битката изгубена, борбата за општина не

Дневник

Чешиновци ја деблокираа магистралата Штип - Кочани

Утрински

На нов референдум ќе се решава за седиштето

Време

Чешиновци се повлекоа

Вечер Прес

А1 Дневник Утрински Време Канал5 Утрински Вест А1

36 поврзани вести »

Бучковски најавил формирање лоби-групи во Брисел

Утрински - 17.02.2005

За забрзување на нашата евроинтеграција Премиерот Владо Бучковски во вторникот имаше приватна вечера со еврокомесарот за проширување на Европската унија, Оли Рен. Тој во разговорот со Бучковски ветил позитивен пристап кон одговорите на прашалникот на Европската комисија и подготовките на Македонија ...

Прво името, па членство во ЕУ

Дневник

Премиерот Бучковски ја поништи одлуката на министерот Бучковски

Време

Локалните избори прв тест

Дневник

Митрева му се јави на Бучковски со најновиот модел на "Нокија°

Утрински

Дневник Утрински Време Канал5 Вест Вечер Прес Време Дневник

25 поврзани вести »

Владата незаконски дели откази

Време - 19.02.2005

МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ Синдикатите во ЈП „Македонски железници“ вчера го обвинија Дејан Кошутиќ, заменик-министер за транспорт и врски, дека не ја почитувал обврската списоците со технолошки вишок да не се објавуваат се додека не се дефинира износот на социјалниот пакет.

Паника и револт кај отпуштените во МЖ

А1

Од МЖ заминуваат и самохрани мајки, инвалиди на трудот...

Утрински

Отпуштените од МЖ да не ги потпишуваат отказите

Дневник

Прекубројните не ги потпишуваат отказите

Време

Вечер Прес А1 Вест Утрински Дневник Вечер Прес А1 А1

22 поврзани вести »

Без решение за идниот аранжман за Македонија

А1 - 20.02.2005

Неделно, без вратоврски, Бучковски со министрите Јорданов и Поповски, повеќе од два часа преговараше со шефот на ММФ за Македонија, Розвадовски. Ниту вечерашната средба не ја разреши дилемата - останува отворено колку ќе трае новиот аранжман и на колкави реформи Фондот ќе ја обврзе Владата.

Розвадовски: Новиот аранжман со ММФ е шанса за Македонија

Канал5

Поблиску сме до тригодишен аранжман со ММФ

Утрински

ССМ и ММФ со различни ставови

Време

ССМ немоќен да ги спаси работничките права

Дневник

Вечер Прес А1 Канал5 Утрински Утрински А1 Утрински Вест

20 поврзани вести »

Крим - Кометал Ѓ. П. во 1/4-финалето на ЛШ

А1 - 20.02.2005

Словенечкиот Крим ќе биде противник на Кометал Ѓорче Петров во 1/4-финалето на Лигата на шампионките. Нашиот првак на гостувањето кај Шлагелсе во Данска не го освои посакуваниот бод за да го задржи првото место во „Ц“ групата, со тоа да има полесен противник на стартот на елиминациомната фаза.

Последен предизвик во групата, утре против Шлагелсе

А1

По бод во Данска

Вест

За престиж, но и за полесен пат до полуфиналето

Утрински

Победата ги потврдува амбициите

Дневник

Време Време Утрински Време Дневник Дневник Утрински Вест

19 поврзани вести »

Заеднички приоритети ЕУ и НАТО

Дневник - 18.02.2005

БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ВО САРАЕВО Приклучувањето кон ЕУ и НАТО се апсолутни надворешнополитички заложби и на Македонија и на Босна и Херцеговина, констатираа вчера во Сараево македонскиот претседател Бранко Црвенковски и претседателот на Претседателството на БиХ Борислав Паравац.

Босна се подготвува за подигање споменик во чест на Трајковски

Утрински

Црвенковски во посета на БиХ

А1

Македонија сака да биде регионален лидер

Дневник

Црвенковски најави дипломатска офанзива за ЕУ

Утрински

Вест Вечер Прес А1 Утрински Утрински Дневник Утрински Време

18 поврзани вести »