TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2006-06-19 - 2006-06-25

ДУИ во Кичево

А1 - 25.06.2006

Изборите не се момент за да се создаваат проблеми меѓу албанските партии, рече синоќа во Кичево лидерот на ДУИ Али Ахмети. Тој упати апел да престанат инцидентите меѓу албанските партии бидејќи изборите, како што рече, не се значајни само за албанскиот народ туку и за цела Македонија.

Ранет и двајца претепани во пресметка меѓу активисти на ДУИ и ДПА

А1

Нема примирје помеѓу закрвените активисти на ДПА и ДУИ

Канал5

И Ахмети и Џафери сигурни во победа

А1

Демолирани штабови на ДУИ во Теарце и во Слатино

Време

Дневник Дневник Дневник Утрински Утрински Време Вечер Прес А1

56 поврзани вести »

Митинг на СДСМ во Крушево

Канал5 - 25.06.2006

Лидерот на СДСМ Владо Бучковски вечерва на митинг во Крушево побара од граѓаните да и дадат уште еден мандат на коалицијата За Македонија заедно Крушево, 24 јуни (МИА) - Лидерот на СДСМ Владо Бучковски вечерва на митинг во Крушево побара од граѓаните да и дадат уште еден мандат на коалицијата За ...

СДСМ на митинг во Аеродром

А1

Груевски и Бучковски апелираат да престанеле инцидентите

А1

Излезете на тв дуел да ги соочиме фактите - му порача Бучковски на Груевски

Канал5

СДСМ ќе освои 5 - 7 пратеници повеќе од ВМРО-ДПМНЕ!

Утрински

Дневник А1 А1 Дневник Утрински Време Канал5 А1

40 поврзани вести »

ВМРО-НП во Битола

А1 - 25.06.2006

Кога почна кампањата за овие парламентарни избори сметав дека наспроти мене ќе имам борба со сината и портокаловата идеологија. За жал како што поминува времето јас не знам за што да дискутирам, ниту со сините, ниту со портокаловите, зошто таму не гледам ниту ставови ниту аргументи, а уште помалку ...

ВМРО НП во Штип

А1

ВМРО-НП во Штип вети донесување закон за стечајците

Канал5

Од каде им се парите за кампања

Време

ВМРО-НП на митинг во Валандово

А1

Канал5 Дневник Време А1 Време Дневник Дневник А1

23 поврзани вести »

Професор Давитковски предлага пролонгирање на изборите

Утрински - 24.06.2006

КАТИЦА ЧАНГОВА Итно одлагање на парламентарните избори за наесен, предлага професорот на Правниот факултет, Борче Давитковски. Тој како главни аргументи за оваа идеја ги наведува слабиот капацитет на Државната изборна комисија и сериозните инциденти во кампањата.

Административците од изборните одбори без право на глас?

Дневник

ДИК за ставовите на Давитковски

Утрински

ВМРО-ДПМНЕ доби повеќе простор на ливчето

Време

Повластен простор за ВМРО-ДПМНЕ на гласачкото ливче

Утрински

Дневник Вечер Прес А1 Утрински Време Канал5 Дневник Вест

20 поврзани вести »

Смиленски да се екстрадира или ќе штрајкуваме со глад

Вечер Прес - 24.06.2006

Повеќе од 1.000 поранешни вработени во трговската фирма "Центро" ќе штрајкуваат со глад ако државата не побара екстрадиција на контроверзниот бизнисмен Методија Смиленски и не обезбеди услови ригорозно да му се суди за криминалот во неговите фирми.

Смиленски опустоши цели региони во источна Македонија

Утрински

Светиниколчани не можат да му простат на Смиленски

А1

Од банката на Смиленски би се „извлекле" максимум 4 млн евра!?

Утрински

Бучковски: Груевски и Георгиевски да проговорат за криминалот на Смиленски

Утрински

Вест Дневник Дневник Вест А1 Време Вест Дневник

20 поврзани вести »

Од 1 јули "казнен" данок

Вечер Прес - 24.06.2006

За една недела истекува рокот во кој треба во Управата за јавни приходи да се пријави имот стекнат од матни и неоданочени пари. Но, иако крајниот термин наближува, до сега никој од парајлиите не го пријавил скриениот капитал.

Буш во "кадилак", Путин во "волга"...

Вечер Прес

Дивац го доби спорот за "Новости"

Вечер Прес

Ќе ни дојде ли "цитроенот"?!

Вечер Прес

Во светот Библијата, кај нас "Кодот на Да Винчи"

Вечер Прес

Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес

20 поврзани вести »

Македонскиот политички кампус ако се изземе инцидентот кај Рамстор водат битка со зборови и плакати

Канал5 - 25.06.2006

Во Скопје деновиве изнајмените лепачи на плакати со партиска логистика водеа војна за освојување на простор плус. Метрополата како на ниедни избори досега излепена до невкус со насмеани слики на лидерите, билборди со пораки за кого да гласате Во Скопје деновиве изнајмените лепачи на плакати со ...

Нема кривични пријави за пукањето кај „Рамстор“

А1

Активисти на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се степаа

Вест

Зошто не жртвувавте?

Време

Активисти го активираа оружјето

Дневник

Утрински Канал5 Вечер Прес А1 Време Утрински Утрински Канал5

17 поврзани вести »

Унгарија треба да биде урнек за Ирак

Дневник - 24.06.2006

Успешната приказна на Унгарија, која ја отфрли комунистичката власт и стаса до Европската Унија, е пример што треба да го следи Ирак, препорача вчера во Будимпешта американскиот претседател Џорџ Буш Успешната приказна на Унгарија, која ја отфрли комунистичката власт наметната со сила од Советскиот ...

Претседателот и' служи кафе во постела на првата дама

Дневник

Буш сака да го затвори Гвантанамо

Дневник

Џорџ Буш на 50-годишнината од унгарското востание

Утрински

Рита Положани разговараше со Буш

Утрински

Вест Канал5 Време Дневник Вест Утрински А1 Дневник

17 поврзани вести »

Франција мора да победи за да се пласира во 1/8 финалето

А1 - 23.06.2006

Само една работа е позната во групата „Г“ од светското првенство. Дека првопласираниот тим ќе игра со Украина, а вториот оди на мегдан со Шпанија. Се друго е математика. Во најдообра позиција се наоѓа екипата на Швајцарија која со нерешен резултат во Хановер против Јужна Кореја сигурно оди во 1/8 ...

И гол-разликата во игра

Дневник

Победа ги спасува „триколорите“

Дневник

Швајцарија и Јужна Кореја имаат многу да добијат

Вест

Момент на вистина без Зидан

Вечер Прес

Време Дневник Дневник Дневник Утрински Утрински А1 А1

15 поврзани вести »

10 мртви во автомобил-бомба во Басра, полициски час во Багдад

Вест - 24.06.2006

БАГДАД, 24 јуни (Ројтерс) - Автомобил-бомба уби 10 луѓе во Басра, вториот град по големина во Ирак, а владата воведе полициски час во главниот град откако шиитските милитанти се судрија со ирачките и американските сили во централен Багдад.

Забрана за движење на луѓе и возила

Утрински

Двајца ирачки полицајци загинаа во бомбашки напад

Канал5

Прогласена вонредна состојба во Багдад

А1

Ирачката војска најде тела на грабнати работници

Вест

Канал5 Вест Време А1 Вест А1 Дневник Вест

14 поврзани вести »