TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2007-03-26 до 2007-04-01

Полт:Очекувам ОН да усвојат резолуција за Косово до крајот на летото

Макфакс - 01.04.2007

Белград САД работат врз нова резолуција за Косово и постои уверување дека таа во Советот за безбедност (СБ) на Обединетите нации (ОН) ќе биде усвоена до крајот на летото. Ова денеска го изјави американскиот амбасадор во Србија Мајкл Полт, кој учествува на меѓународна конференција по повод 125 ...

Русија не го отфрла еднострано планот на Ахтисари

Макфакс

Белгија - Без резолуција нема статус за Косово

Макфакс

Меѓународна конференција за Косово

Макфакс

Прашањето на Статусот на Косово доминантно на Охридскиот самит

Макфакс

Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс А1 Утрински Утрински

50 поврзани вести »

Британците против воена акција за ослободување на морнарите

А1 - 01.04.2007

Најголемиот дел од Британците се противат на итна воена акција за ослободување на на 15-те морнари, кои се наоѓаат во притвор во Иран. Во анкетата што ја објави британскиот весник „Сандеј телеграф”, само осум отсто од испитаниците сметаат дека воената интервенција е неопходна, додека истата како ...

„Индепендент оф Сандеј“: Британија испраќа емисар во Техеран за "олеснување на кризата"

Канал5

Буш го повика Иран да ги ослободи заробените британски морнари

Канал5

Британија забрани војниците да заработуваат од заробеништво

Макфакс

Лавров: Немаме податоци за индустриско збогатување на ураниум во Иран

Макфакс

Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс А1 Време Вест

46 поврзани вести »

Успешна премиера на претставата „Тито“

А1 - 01.04.2007

Со овации 15 минути битолската публика ги поздравуваше актерите на театарската претстава „Тито сигурни дијаграми на копнежот“, што премиерно се изведе синоќа во Битола. Во преполнетата сала на Центарот за култура, со над илјада посетители од македонија и 30 гости од странство, сценскиот колаж што ...

Нова забрана за претставата „Тито сигурни дијаграми на копнежот“

А1

По гафот со Тито паѓа министерот за култура- Бекири утре ќе Биде Разрешен- со него оди Бардуљ Махмут

Канал5

Успешна премиера на авангардната претстава „Тито“

Канал5

Забрана на претставата „Тито...“ најави авторот Шнајдер

Макфакс

Макфакс Макфакс А1 А1 Вест Утрински Канал5 Канал5

27 поврзани вести »

Кисинџер: Воена победа во Ирак не е можна

Канал5 - 01.04.2007

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер (84), кој учествуваше во планот за повлекување на американските војници од Виетнам, денеска изјави дека проблемите во Ирак се посложени отколку самиот конфликт и оти воена победа веќе не е можна.

Половина од американските засилувања пристигнаа во Ирак

Макфакс

Генералот Стојановски на конференција за Ирак во САД

Макфакс

Ирак во врвот по бројот на смртни казни

Макфакс

Петмина убиени во експлозија во Багдад

Макфакс

Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс Вест

25 поврзани вести »

Катанец ги сними Израелците и ги издвои Колаути и Шахар

Утрински - 30.03.2007

Македонскиот селектор смета дека репрезентацијата на Израел ќе настапи во затворена варијанта на Градски ЕМИЛ КИТАНОВСКИ Квалификацискиот натпревар помеѓу селекциите на Израел и Естонија кој се одигра во Тел Авив, и му припадна на домаќинот со убедливи 4:0, од трибините го проследи и македонскиот ...

Израел не ги отвори сите карти пред Катанец

Дневник

Катанец: Немаше што да се види во Т. Авив

Вечер

Катанец отпатува за Израел

Утрински

Најдобро полувреме во мојата кариера!

Време

Време Вест Време Утрински Дневник Дневник Дневник Дневник

24 поврзани вести »

21 златен медал за американците на светското првенство во Мелбурн

А1 - 01.04.2007

Пливачките натпревари и машкото ватерполо финале за крај на светското првенство во водни спортови во Мелбурн, на кое доминираа американците со вкупно 21 златен медал , пред Русите со 11 најсјајни одличја. Фантастичниот Мајкл Фелпс го обезбеди најбогатиот златарски штанд.

Фелпс го освои и шестиот златен медал на светското првенство во Мелбурн

А1

Сензационална победа на Лохте над Пирсол

Вест

Петто злато за Фелпс со светски рекорд на 4х200 м слободно

Утрински

Македонските пливачи и натаму со скромни резултати во Мелбурн

А1

Време Време Утрински Дневник Дневник Вечер А1 Вест

24 поврзани вести »

Костовски: Владата тргувала со акциите на ЈСП

А1 - 01.04.2007

Скопскиот градоначалникот Трифун Костовски ги возвраќа обвинувањата што владата ги упати на негова сметка. Тврди дека владата тргувала со акциите на Јавното сообраќајно претпријатие. На ЈСП му одзела речиси 10 илјади акции, кои потоа ги продавала. Не кажа кога било тоа направено.

Управата за јавни приходи конфискуваше возила на ЈСП „Скопје“

Утрински

УЈП повторно го „окупира“ ЈСП

Дневник

УЈП го наплатуваше долгот

Вечер

Инспектори на УЈП влегоа во ЈСП Скопје

А1

Време Утрински Канал5 Вечер Вест Утрински Дневник Дневник

24 поврзани вести »

УЈП го испитува имотот на Златко Пановски

Време - 31.03.2007

КОЛКУ СЕ „ЧИСТИ“ НАЈМОЌНИТЕ ВЕЛЕДРОГЕРИИ ВО ЗЕМЈАВА Управата за јавни приходи ќе го испитува имотот на Златко Пановски, сопственикот на веледрогеријата „Д-р Пановски“, дознаваме од извори на „Време“. Веледрогеријата „Д-р Пановски“ заедно со „Промедика“ и „Реплек“ годишно добиваат 60 отсто од ...

Три веледрогерии држат пазар од 30 милиони евра

Дневник

Шекеринска бара да биде уапсена ако направила криминал

Утрински

Шекеринска го чека Груевски да ја уапси

Дневник

Чекам Груевски да ме уапси

Вечер

Време Дневник Канал5 Време Утрински Дневник Вечер А1

21 поврзани вести »

Фершпед Работнички - МЗТ 65:61

А1 - 31.03.2007

Фершпед Работнички му зададе непријатен удар на МЗТ Скопје, доведувајќи го во опасност да не избори пласман во плеј-офот, од домашното кошаркарско првенство, со триумфот од 65:61 во меч во претпоследното коло од суперлигашката фаза.

Со пораз, МЗТ се збогува со плеј-офот

Вест

МЗТ дома си го крои пласманот

Дневник

Спектаклот се сели во "Јане Сандански"

Вечер

МЗТ ја губи трката за четвртата позиција

Вест

Време Утрински Утрински Дневник Вечер А1 Вест Дневник

20 поврзани вести »

Судската одлука за Дилавер Бојку може да се смени

Време - 31.03.2007

ДАНЕ ИЛИЕВ, ВРХОВЕН СУД Постојат услови да се отповика одлуката на битолскиот Апелациски суд, кој одлучи дека Дилавер Бојку-Леку последните шест месеци од затворската казна треба да ги издржува условно на слобода, вели Дане Илиев, претседател на Врховниот суд.

Бојку повторно јава, а богами и тепа

Дневник

Пресудите позаштитени од белите мечки

Дневник

Опозицијата најгласна за ослободувањето на Бојку

Вечер

Блажевска: Зошто молчи ЗНМ?

Време

Утрински Дневник Канал5 Време Утрински Дневник Дневник Канал5

18 поврзани вести »