TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2007-06-11 - 2007-06-17

Хајден Бендал: Воодушевен сум што ќе работам со „Леб и сол“

Време - 15.06.2007

МАКЕДОНСКА ГРУПА ЌЕ ЈА ПРОДУЦИРА СВЕТСКО ИМЕ Хајден Бендал, светски реномираниот продуцент, ќе работи на новиот албум на „Леб и сол“, кој треба да излезе наесен. - Јас сум воодушевен што ми пристапија и ми понудија да работам со „Леб и сол“.

Хајдн Бендал на албумот на "Леб и сол"

Вест

„Леб и сол“ ќе снимаат со продуцентот на Стинг

Дневник

Леб и сол во карантин

Вечер Прес
4 поврзани вести »

Сообраќајката кај Глумово зеде уште една жртва

Утрински - 14.06.2007

Дванаесетгодишниот Јусуф Мифтари од тетовско Боговиње им подлегна на повредите што ги задоби во неделната сообраќајка кај наплатната рампа кај Глумово пред влезот во Скопје. Во несреќата на самото место загина неговиот татко Бурхан (34), а потешко е повреден нивниот роднина Расим Асани (16), кој ...

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајна несреќа

Време

Еден загинат во сообраќајка на патот Скопје - Тетово

Утрински

Еден загинат и шестмина повредени

Вест
4 поврзани вести »

Браќата Тавитјан на турнеја во Србија

Вест - 14.06.2007

Триото на браќата Тавитјан на 21 јуни ќе тргне на турнеја во Србија. Првиот настап му е во Нови Сад, по што ќе следуваат концерти во Белград, Крагуевац, Врњачка Бања и во Ниш. Во рамките на нивната турнеја е и неодамна одржаниот концерт во Шабац, каде што гостин им беше нивниот татко, легендарниот ...

Браќата Тавитјан со неколку настапи во Србија

Дневник

Триото на браќата Тавитјан низ Србија

Време

Музиката на браќата Тавитјан освојува нови простори

Вечер Прес
4 поврзани вести »

Дизелот поскап половина денар

Дневник - 13.06.2007

Дизелот од синоќа на полноќ е поскап половина денар, а цените на бензините остануваат непроменети. За еден денар е зголемена цената на екстралесното гориво, а на мазутот за 0,712 денари. Дизелот сега се продава по 52 денара за литар, а екстралесното гориво по 42 денара.

Дизелот поскапи за половина денар

А1

Поскапе дизелот за половина денар, бензините се продаваат по стара цена

Канал5

Цената на бензините непроменета, дизелот поскап за 0,50 денари

Утрински
4 поврзани вести »

Бидете внимателни при уписот на приватните факултети

Утрински - 15.06.2007

Министерството за образование и наука апелира до идните студенти да внимаваат при уписот на приватните високообразовни институции, бидејќи некои од нив немаат добиено решение за акредитација, а водат кампања за упис. „Одреден број приватни високообразовни институции воопшто не се акредитирани за ...

Хаос при издавањето дипломи во приватното образование

А1

Министерството за образование апелира да се внимава при уписот на приватните факултети

Канал5

Универзитетски паралели

Време
4 поврзани вести »

Лидерот на Фламанците ќе ја предводи новата влада на Белгија

Утрински - 12.06.2007

Мала е веројатноста дека ќе има радикални промени во економската и во надворешната политика БРИСЕЛ - Белгиските гласачи ја казнија либерал-социјалистичката влада на изборите што се одржаа во неделата и му го отворија патот на фламанскиот премиер Ив Летерм да стане премиер и да продолжи со преносот ...

Партијата на фламанскиот премиер победи на изборите во Белгија

А1

Блегијците ќе добијат премиер разединувач?

Утрински

Ив Летерм нов премиер?

Вечер Прес
4 поврзани вести »

Биометриски податоци за британска виза

Утрински - 14.06.2007

Британската влада воведува земање биометриски податоци (скенирање на десетте прсти и дигитално фотографирање) како дел од процесот за идентификација преку биометриски податоци воведен на ниво на целиот свет, чија цел е да го заштити идентитетот на лицето, да го олесни влезот во Обединетото Кралство ...

Нема британска виза без отпечаток од сите прсти

Вест

Биометриски податоци за британски визи

Време

Со модрици на прстите нема виза

Вечер Прес
4 поврзани вести »

Новески уште три години со Мајнц

Вест - 13.06.2007

ВО НОВАТА СЕЗОНА ВО ВТОРАТА ЛИГА Нашиот фудбалски репрезентативец Николче Новески (28) и во наредните три години ќе ги брани боите на довчерашниот германски прволигаш Мајнц, кој од наредната првенствена сезона ќе игра во втората Бундеслига.

Новески го продолжи договорот со Мајнц

Дневник

Новески уште три години во Мајнц

Утрински

Новески на листата на клубови од Германија, Англија и Италија

Вечер Прес
4 поврзани вести »

Кардиологот Борче Петровски пуштен со кауција

Утрински - 14.06.2007

Кардиологот Борче Петровски ќе се брани од слобода. Откако плати кауција од 200 илјади евра, тој завчера попладне беше пуштен од истражниот затвор „Скопје“, каде што помина 19 дена во притвор. Ваквата одлука е одобрена откако се создадени услови за тоа и се испрашани сите сведоци.

Пуштен од притвор кардиохирургот Петровски

Дневник

Пуштен на слобода Борче Петровски

Вечер Прес

Кардиологот Петровски пуштен од притвор со кауција

А1
4 поврзани вести »

Корумпираните стечајци ќе останат без лиценци

Вечер Прес - 15.06.2007

Комората на стечајните управници како професионално здружение и регулаторно тело ќе се формира на 23 јуни годинава. Според Министерството за економија, Комората ќе го следи работењето на стечајните управници и како тие ги водат постапките.

Судот ќе отвора стечајна постапка за „Фи-ком“?

Утрински

Никогаш сам!

Капитал

Професијата стечаен управник се' уште е на висока цена

Утрински
4 поврзани вести »