TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2008-09-15 - 2008-09-21

Груевски не ја менува позицијата за името

Кирилица - 21.09.2008

Владата има изградено став што сака од разговорите за името и не ја менува позицијата, изјави премиерот Никола Груевски денеска во текот на акцијата „За чиста и европска Македонија“ и непосредно по синоќешната средба на шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски со неговата ...

ГРУЕВСКИ: НЕМА ПРОМЕНА НА ПОЗИЦИЈАТА ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО ИМЕТО

Сител

Груевски: Владата има изградено став што сака од разговорите за името

Нетпрес

Бранко врати се со договор, или ич не доаѓај!

Вечер Прес

Нова средба Милошоски-Бакојани

А1

Телма Канал5 Утрински Дневник Време Вест Сител Кирилица

50 поврзани вести »

Студентите од Штип не се селат во Скопје

Дневник - 20.09.2008

Од Деканатот на Економскиот факултет не сакаа да коментираат што планираат, а од Ректоратот на Универзитетот „Св.Кирил и Методиј “ велат дека студентите што студираат во Штип таму и ќе дипломираат На дисперзираните студии од скопскиот Економски факултет во Штип студираат околу 120 студенти ...

Дипломите за евра нема да вредат ни грош

Дневник

Купените дипломи ќе бидат поништени

Време

Купените дипломи и испити не важат

А1

Операција Индекс: Хрватската полиција апси корумпирани професори

Вест

Телма Утрински Дневник Време Време Вечер Прес Н.Македонија А1

38 поврзани вести »

Заев се извинува за грешките на СДСМ

А1 - 21.09.2008

Трета шанса од граѓаните побара четвртиот лидер на СДСМ. Заев најавува, стариот демагошки, елитистички, затворен, но пред се, самобендисан СДСМ заминува во историјата. Признава, во изминатите години на власт, но и во опозиција, имаат направено многу грешки и лоши чекори.

РЕАКЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ НА ИЗЈАВАТА НА ЗАЕВ

Телма

Зоран Заев јавно се извини за грешките од минатото

Канал5

ЗАЕВ СЕ ИЗВИНИ ЗА ГРЕШКИТЕ СТОРЕНИ ОД СДСМ

Телма

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавите на Заев не им значат ништо на граѓаните

Нетпрес

Кирилица Вечер Прес Утрински Време Вест Н.Македонија Н.Македонија А1

37 поврзани вести »

Вељановски му се фалеше на Фуере

Време - 20.09.2008

Претседателот на Собранието, Трајко Вељановски, вчера во својот кабинет одржа едночасовна средба со амбасадорот на Европската унија во Македонија, Ерван Фуере. Како што соопштуваат од Кабинетот на спикерот, Вељановски на евроамбасадорот му ги претставил остварените задачи на законодавниот дом.

Велјановски ќе го информира Фуере за завршените обврски

Дневник

Вељаноски го информираше Фуере дека Парламентот ги исполнил бенчмарковите од негов домен

Канал5

Ем шуто ем боде

Утрински

Вељаноски го информирал Фуере дека парламентот ги исполнил своите обврски

Кирилица

Сител Форум BBC Утрински Време Вест Утрински Дневник

35 поврзани вести »

Единствено исправен став

Време - 20.09.2008

Резултатите од две многу значајни анкети објавени деновиве недвосмислено треба да го отрезнат однесувањето и ставот на нашето државно-политичко раководство кон „патриотизмот“ и „евроентузијазмот“.

Состојбата на малцинствата во Грција е тешка

Утрински

Димитрас велепредавник оти кажал дека има Македонци

Дневник

И Македонија и Грција се крстат во Мекдугал

Време

ООН прогледа

Време

Канал5 Утрински А1 Време Вест Канал5 Утрински Дневник

31 поврзани вести »

Нова демократија е процес што претстои

Утрински - 17.09.2008

Ниту еден член од ДПА не е задоволен од политиката во партијата, тврди Имер Селмани Светлана Унковска На завчерашната конвенција на Нова демократија и официјално ја презентиравте новата партија.

Селмани се појави во парламентот со нов партиски дрес

Утрински

ДПА обвинува за чистки во СВР-Тетово

Утрински

Промовирана Нова демократија

Дневник

Фројдовска грешка на тројцата пратеници

Време

Вест Вест Н.Македонија А1 А1 Канал5 Време Телма

28 поврзани вести »

Американски орден за македонски мировници

Утрински - 18.09.2008

САД вчера одликуваа 61 македонски војник за успешно извршени задачи во меѓународната мировната мисија во Ирак. Одликувањата и медалите од Армијата на САД на македонските војници им ги врачи командантот на Здружената команда на НАТО во Неапол, американскиот адмирал Марк Фицџералд, на пригодна ...

САД одликуваа 61 македонски војник

Дневник

Американски ордени за македонските "Волци"

Вест

САД додели 61 одликување на припадници на АРМ

А1

Американски одликувања и медали за македонски мировници во мисијата „Слобода за Ирак“

Канал5

Канал5 Утрински Макфакс Кирилица Макфакс Нетпрес Сител Кирилица

22 поврзани вести »