TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-03-30 - 2009-04-05

Расмусен вети дека ќе се стреми кон взаемно разбирање со муслиманските земји

Канал5 - 05.04.2009

Новоизбраниот генерален секретар на Алијансата, данскиот премиер Андерс Фог Расмусен, вети дека под негово раководство организацијата секогаш ќе се стреми кон постигнувањето клима на взаемно разбирање со ...

Рас­му­сен нов шеф на НА­ТО

Вест

Данецот Расмусен нов генерален секретар на НАТО

Нетпрес

Данскиот министер за финансии ќе биде новиот премиер на Данска

Сител

Албанија го слави влегувањето во НАТО

Макфакс

А1 А1 А1 А1 Вест Алсат-М Време Време

177 поврзани вести »

Турската полиција открила план за атентат врз Барак Обама

А1 - 05.04.2009

Турската полиција привела Сириец, кој планирал атентат врз американскиот претседател Барак Обама, претставувајќи се како новинар од катарската телевизија Ал Џезаира, денеска соопшти турското електронско ...

Во Стразбур средба Обама - Караманлис

А1

Обама промовира свет без нуклеарно оружје

BBC

Турција - Нема авионски прелети заради Обама

Вест

Турција - Откриен план за атентат врз Обама

Вест

Алсат-М Алсат-М Канал5 Алсат-М Канал5 Телма Алсат-М Форум

159 поврзани вести »

Млеко

Вечер Прес - 05.04.2009

СеДеСето се грози од мојата вербална најава за насилство врз Фрче. Конкретното насилство на Фрчкоски, и тоа врз жени, им е прифатливо Излегоа млекарите да протестираат затоа што Сведмилк не им го платил ...

„Сведмилк“ в понеделник во стечај

Дневник

Шест милиони евра буџетски пари за спас на млекото

Време

Се готви активен стечај за „Сведмилк“

Утрински

Продолжува протестот на млекарите

А1

А1 Канал5 Телма Утрински Телма Време Алсат-М Алфа

77 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ објави победа во Делчево, Велес и Радовиш

А1 - 05.04.2009

Кандидат за градоначалник на Делчево од ВМРО-ДПМНЕ Горан Малешевски со освоени 3.243 гласа води пред противкандидатот од СДСМ Мирко Иванов кој има 1.941 глас, соопшти Општинскиот штаб на ВМРО - ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Мирно, фер и демократски

Вест

ВМРО-ДПМНЕ го освои Скопје

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ објави победа во Скопје и во 17 општини

Вест

ВМРО-ДПМНЕ објави победа во 16 општини

Макфакс

Форум Нетпрес Сител Форум Утрински А1 Дневник Време

38 поврзани вести »