TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-07-06 до 2009-07-12

Земјотрес во Аквила

А1 - 12.07.2009

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтеровата скала беше регистриран изутрината во реонот на италијанскиот град ...

Земјотрес во Аквила

Канал5

Нов земјотрес во Аквила

Макфакс

Г8 е минато - иднината е во Г20

Deutsche Welle

Г-8 ќе ги спасува гладните

Време

Вест Дневник А1 Р.С.Европа Време Р.С.Европа Р.С.Европа Вест

71 поврзани вести »