TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-02-09 - 2009-02-15

Епидемијата со заушки не стивнува

А1 - 15.02.2009

Пристигнаа 20 илјади вакцини против заушки,како донација од Бугарската влада. Според Министерството за здравство се работи за вакцини ист производител кој се користи кај нас. Досега вакцинирани над 16 илјади деца на возраст до 19 години.

Османи: Досега вакцинирани околу 17.000 деца

Алсат-М

Османи негира дека е често пред медиумите поради изборите

Телма

Нови 64 заразени од заушки

Макфакс

Набавени 20.000 дози вакцини против заушки, Досега вакцинирани околу 17.000 деца

Сител

Алфа Нетпрес Вечер Прес Дневник Н.Македонија Утрински Дневник Време

48 поврзани вести »

Кого ќе обединува Црвенковски во СДСМ?

Утрински - 14.02.2009

Најдоцна за два месеца, кога се очекува да биде избран новиот шеф на државата, претседателот Бранко Црвенковски се враќа на кормилото на СДСМ, кој по три изборни порази (исходот од овие избори е предвидлив) е како грогиран играч.

Молчењето не е злато

Утрински

Среда, 11 февруари

BBC

Изјавите на Борисов штетни и нелогични

Време

Црвенковски: Компромисот за името зависи и од Грција

Вест

Дневник Утрински Р.С.Европа Н.Македонија BBC А1 Утрински Дневник

44 поврзани вести »

Кадима бара ротациона влада

А1 - 15.02.2009

Партијата Кадима на израелската шефица на дипломатијата Ципи Ливни денеска постави барање за ротациона коалиција со десничарската партија Ликуд на Венјамин Нетанјаху. „Ротационата коалиција е минимум што кадима може да го бара за една стабилна влада.

Кадима бара ротациона влада

Макфакс

Ливни предложи ротирање на израелскиот премиер

Форум

Ципи Ливни победничка на изборите во Израел

А1

Ливни и Нетанјаху во трка по коалициски партнери

Време

Вест Форум Н.Македонија Утрински Време Вест Алфа Сител

52 поврзани вести »

Обама во вторник ќе го потпише пакетот мерки за борба против кризата

Алсат-М - 15.02.2009

Американскиот претседател Барак Обама во вторник ќе го потпише законот за обнова на економијата во вредност од 787 милијарди долари Законскиот пакет, кој има за цел да ги ублажи последиците на економската криза, најголема од депресијата во 30-те години ...

Уште една утка во тимот на Обама

Утрински

Обама го крпи кабинетот

Дневник

Обама вети брзо спроведување на стимулативниот план

Канал5

Усвоен пакетот на Обама

Алсат-М

Макфакс Нетпрес Алфа Алфа Форум Н.Македонија А1 А1

47 поврзани вести »