TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-02-09 до 2009-02-15

Македонија е закана за грчкиот интегритет

Вест - 15.02.2009

Македонија претставува закана за грчкиот територијален интегритет е најновото изненадување подготвено од грчкото лоби во САД. Ова обвинување стигна и во Конгресот каде што 32 американски конгресмени кои ги претставуваат грчко-американските интереси, ...

Сенатот го изгласа планот за стимулирање на американската економија

Тотал

Обама во вторник ќе го потпише пакетот мерки за борба против кризата

Алсат-М

Македонско-грчка лоби-борба во САД

Утрински

Уште една утка во тимот на Обама

Утрински

Дневник Дневник Форум Алфа Н.Македонија Н.Македонија Алсат-М Алфа

55 поврзани вести »

Молчењето не е злато

Утрински - 13.02.2009

Се случи чудо. Конечно некој македонски политичар отворено, сред Софија, и' кажа на Бугарија што мислиме за непризнавањето на македонското малцинство таму, за нерегистрирањето на партијата ОМО „Илинден“ - ПИРИН, за заканите за „бугаризација“ на ...

Среда, 11 февруари

BBC

Софија: Претседателот Црвенковски ја продолжува посетаата на Бугарија

Р.С.Европа

Изјавите на Борисов штетни и нелогични

Време

Црвенковски: Компромисот за името зависи и од Грција

Вест

Утрински Дневник Н.Македонија А1 BBC Р.С.Европа Утрински Телма

36 поврзани вести »