TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-02-23 - 2009-03-01

Нови огнени стихии во Австралија

Време - 28.02.2009

Повеќе од 200 училишта и околу 150 градинки се затворени во југоисточна Австралија откако властите предупредија дека се зголемува ризикот од нови огнени стихии во текот на викендов, јавуваат австралиските ...

Најмалку 37 лица се уште се водат за исчезнати од пожарите во Австралија

Канал5

Најмалку 37 лица се уште се водат за исчезнати од пожарите во Австралија

Сител

Страв од нови пожари во Австралија

Н.Македонија

Нови пожари во Австралија

А1

Канал5 Макфакс Алфа Сител Кирилица Вечер Прес Канал5 Вест

22 поврзани вести »

Здравствено осигурување за сите граѓани

Дневник - 01.03.2009

Десетици илјади граѓани, главно маргинализирани групи што не се осигурани ниту по една основа, а користат здравствена заштита преку националните превентивни програми на Министерството за здравство или воопшто ...

Здравствени услуги и за магиналните социјални категор

Форум

Бесплатни здравствени услуги за сите

Вечер Прес

Проект за здравствено осигурување за сите

А1

„Европско здравство кое во центарот ќе го има пациентот“

А1

Алсат-М Сител Сител Нетпрес Макфакс Нетпрес Форум

12 поврзани вести »

Северна Кореја ќе лансира сателит во орбитата

Утрински - 25.02.2009

СЕУЛ - Северна Кореја соопшти дека се подготвува да лансира ракета што ќе понесе комуникациски сателит. Таа не го обелодени датумот на лансирањето, меѓутоа, наведе дека ќе претставува голем чекор напред за оваа комунистичка земја.

Паднаа во вода 273 милиони на НАСА

Дневник

Ракетата на НАСА „Таурус“ се урна по лансирањето

Канал5

Пјонгјанг ќе лансира сателит

Време

Неуспешно лансирање на климатскиот сателит

Вест

Нетпрес Кирилица BBC BBC Алсат-М Канал5 Канал5 Нетпрес

17 поврзани вести »

Бендевска ќе го добие извештајот по разгледувањето

А1 - 24.02.2009

Весна Бендевска, обвинета во приватна судска постапка од Зоран Коњановски, поранешен директор на РЕК Битола АД МЕПСО, ќе го добие годишниот Извештај за работење на АД МЕПСО откако ќе биде разгледан, одобрен и прифатен од Собрание на акционери.

Бендевска бара документи за црни рекорди на Коњановски

Дневник

Коњановски ја седна Бендевска на обвинителна клупа

Утрински

Бендевска не бара прошка од Коњановски

Време

Коњановски бара отштета, Бендевска документи од МЕПСО и од ЕЛЕМ

Вест

Кирилица Вечер Прес Н.Македонија А1 Канал5 Вечер Прес

11 поврзани вести »