TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-02-23 - 2009-03-01

Трајановски најавува подземен булевар

А1 - 28.02.2009

Почисто Скопје, средување на сообраќајниот хаос и зголемување на изворите за финансирање на градот, се дел од приоритетите во програмата на кандидатот за градоначалник на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ Коце ...

Коце Трајановски најавува изградба на подземен булевар

Сител

Трајановски ќе го решава сообраќајниот хаос во Скопје

Форум

Трајановски потрошил 450 милиони денари

Утрински

Трајановски на отчет за сработеното

А1

Сител Кирилица

7 поврзани вести »

„Засади ја својата иднина“ во Охрид

А1 - 01.03.2009

Со засадување дрвца кај градското шеталиште на езерскиот кеј во Охрид, денеска заврши едномесечната кампања, што низ повеќе градови во државава ја спроведе иницијативниот одбор на акцијата „Ден на дрвото, ...

Денот на дрвото ќе се одржи на 14 март

Канал5

Во Охрид ќе биде одбележана едномесечната кампања за пошумување

Сител

Голема еко забава во Охрид

Макфакс

Заокружување на месечната кампања за пошумување

Нетпрес

Макфакс Вест

7 поврзани вести »

Иванов- Нашата демократија е како космодиск!

Утрински - 27.02.2009

На средбата со помалите етнички заедници, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, оценувајќи ја состојбата во нашата земја, изјави дека „на некого му изгледа шашаво, но Македонија добро изгледа“ ...

Демократијата ни е како космодиск

Време

Иванов: Нашава демократија е космодиск демократија

А1

Иванов: Демократијата во Македонија е како космодиск

Дневник

Фрчковски и Иванов, денеска на гробот на покојниот претседател

Канал5

Телма Вечер Прес

7 поврзани вести »

Ја претепал сопругата со која се разведувал

Утрински - 27.02.2009

Скопјанецот М.П. (42) ја претепал и се обидел со нож да ја расече сопругата, со која бил во фаза на разведување, соопшти МВР. Инцидентот се случил завчера околу 14 часот во кафеаната „Боте 96“ во населбата ...

Со нож ја исекол сопругата оти се разведувале

Вест

Скопјанец сакал да ја убие сопругата

Н.Македонија

Го изневерила сопругот, па го избодела со нож

Вест

Со кујнски нож го пробола сопругот

Утрински

Дневник Време Н.Македонија Нетпрес Вечер Прес

10 поврзани вести »