TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-07 - 2010-06-13

Тепачката во Струга ги стави на тест Мерко и ДУИ

Дневник - 13.06.2010

Во никој случај нема да ја напуштам ДУИ, ни изјави вчера струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, по инцидентот во Струга од минатиот петок по кој во јавноста се појавија информациите дека тој се ...

Три кривични пријави по инцидентот во Матадор

Алфа

Полицаец тепал полицајци

Вечер Прес

Шурува ли струшкиот градоначалник со Нова Демократија?

А1

Полицаец спречувал тепачка на крајот него го натепале

Канал5

Алфа Inpress Сител Форум Макфакс Канал5

11 поврзани вести »

Брисел: Вратите на ЕУ се отворени за Црна Гора

Кирилица - 11.06.2010

Вратите на Европската унија се отворени за Црна Гора, која мора да продолжи со зајакнување на владеење на правото, беше објавено во Брисел по разговорите на европските официјални лица со црногорскиот ...

Брисел: Вратите на ЕУ се отворени за Црна Гора

Алфа

Брисел: Вратите на ЕУ се отворени за Црна Гора

Сител

Ѓукановиќ оди во НАТО

Утрински

Ѓукановиќ во НАТО?

Форум

Канал 77 Н.Македонија А1 Нетпрес Кирилица Кирилица МРТ Алфа

16 поврзани вести »

Капело задоволен од играта на Англија и покрај нерешениот резултат

24Фудбал - 13.06.2010

Фабио Капело одби да го посочи Фабио Капело како виновник за нерешниот резултат на Англија против САД. Голманот на Вест Хем, Роберт Грин направи голема гршка која на крајот се покажа како решавачка ...

Руни да бидеш послушен како Капело!

Утрински

Капело има рецепт за Јенките

Утрински

Јенките исправени пред моќната Англија

Вечер Прес

Венгер: Англија „Сега или никогаш“

А1

Форум Макфакс Кајгана Време Р.С.Европа А1 24Фудбал Форум

16 поврзани вести »