TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-09-06 до 2010-09-12

Куранот сепак запален

А1 - 12.09.2010

Освен сеќавањето на жртвите од терористичкиот напад на Њујорк и Вашингтон, деветгодишнината од нападот на Светскиот трговски центар, беше одбележана и со протест против изградба на исламски центар во ...

Двајца загинаа на протести во Авганистан

Р.С.Европа

Палењето на Коранот - поголема опасност од терористички напади врз САД

Р.С.Европа

Коранот сепак запален

Телма

Сепак Куранот е запален

Форум

Алсат-М Алфа Алфа Сител Кирилица Сител Канал5 Вечер

86 поврзани вести »

Ромпуј го охрабри Иванов да го решава името

Утрински - 11.09.2010

Брисел - Шефот на државата, Ѓорге Иванов, се сретна вчера во Брисел со претседателот на Европскиот совет, Херман ван Ромпуј, кој исто како и претседателот на ЕК му испорача едно главно барање - да се ...

Иста мета, поголемо растојание

Дневник

Атина ја добива дипломатската битка во Брисел

А1

Иванов ќе се сретне со Ромпуј

Р.С.Европа

Ромпуј - дојдено е времето да биде решен спорот за името

Р.С.Европа

Кајгана Алсат-М Алфа Форум Форум Алфа Алсат-М Сител

41 поврзани вести »

Мизерно реми за загубени квалификации

Спорт - 10.09.2010

* Стручниот штаб со својата зачудувачка 'креација' 5-1-4 цели 20 минути во финишот ја "уби" нашата игра... Тоа знаеја да го искористат Ерменците рушејќи го нашиот сон за ЕП 2012 КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП ...

Спорт - Ерменија ни покажа колку вредиме

Вест

Среќно реми по несреќен пораз

Утрински

Бродот ни потона пред да заплови

Дневник

Сонот се претвора во кошмар

Вечер

А1 24Фудбал Мак.Фудбал Спортнет Р.С.Европа Алсат-М Идивиди Кајгана

60 поврзани вести »

Облачно со дожд, стабилизација од утре

eReporter - 12.09.2010

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во јужните и југоисточните подрачја од земјава предпладне ќе има повремени локални врнежи од дожд.

УХМР - Денеска променливо облачно време со услови за врнежи од дожд

Inpress

Дождлив викенд

Телма

Дожд и ветер викендов

Форум

Променливо и посвежо време со дожд

Идивиди

Алфа Inpress МРТ МРТ Кирилица Вечер Нетпрес Макфакс

36 поврзани вести »