TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-09-06 до 2010-09-12

Верниците на МПЦ во Австралија контра владиката Петар

А1 - 11.09.2010

Со последните обвинувања од страна на владиката Петар дека владиката Тимотеј му се мешал во Австралиската епархија на МПЦ со која тој раководи, пак се актуелизира прашањето за статусот на ...

СБ на ОН го осуди нападот во Владивосток

Р.С.Европа

Протести во Владикавказ

Р.С.Европа

Бројот на мртви во Владикавказ се искачи на 18

А1

Ден на жалост по експлозија на бомба

Р.С.Европа

Р.С.Европа Вест Утрински Идивиди Форум Алфа Н.Македонија Алфа

32 поврзани вести »

Во немирите во Косовска Митровица повредени седум луѓе

А1 - 12.09.2010

Седум луѓе, меѓу кои и еден припадник на ЕУЛЕКС полицијата повредени се во синоќешните немири во Косовска Митровица, кои избија по завршувањето на кошаркарскиот натпревар Турција - Србија.

Немири во Косовска Митровица

Р.С.Европа

Немири во Косовска Митровица

Оn.net

Повредени и ранети во безредија во Косовска Митровица

Телма

Шестмина повредени во пукотници на Косово

Форум

Алсат-М Алфа SETimes Кирилица Сител Канал5 Вечер eReporter

31 поврзани вести »

Израел бара еден милион долари од ФИБА

Дневник - 11.09.2010

Поради одлуката на следното ЕП во Литванија да играат 24 репрезентации, кошаркарската федерација на Израел бара отштета од еден милион долари, а Македонија објаснување за одлуката Во Македонската ...

Израелците ја тужат ФИБА-Европа поради квалификациите?

Н.Македонија

Израел ја тужи ФИБА

А1

Израел ја тужи ФИБА

Форум

ФИБА предлага „баскетот“ да стане олимписки спорт

Сител

Макфакс Време Спортнет Вест Дневник Н.Македонија Форум Сител

30 поврзани вести »