TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-09-06 до 2010-09-12

Сапатеро го отфрли примирјето на ЕТА

Inpress - 08.09.2010

Мадрид, 8. септември 2010 (ИНПРЕС) После министерот за внатрешни работи, и шпанскиот премиер Сапатеро го отфрли примирјето кое го прогласи сепаратистичката организација ЕТА.

Свет - Шпанската влада отфрли примирје со ЕТА

Вест

Бог не е машко, Ета бара мир, камшици во Иран

Утрински

Мадрид не и' верува на ЕТА

Дневник

Шпанија го отфрли примирјето на ЕТА

Н.Македонија

Сител МРТ Inpress А1 BBC Време Телма Дневник

24 поврзани вести »

Пресметки на нарко мафијата во Мексико, 25 убиени

Р.С.Европа - 11.09.2010

Во серијата пресметки меѓу нарко клановите во Сиудас Хаурес вчера биле убиени 25 луѓе, соопштија мексиканските власти, прецизирајќи дека тоа е најголем број убиени луѓе во еден ден во тој град на ...

Нарко пресметка во Мексико, 25 мртви

Канал5

Во престрелки на нарко банди во Мексико, 25 мртви

Нетпрес

Поплави во Мексико

Р.С.Европа

Убиен уште еден градоначалник

Утрински

Р.С.Европа Алфа Сител МРТ МРТ eReporter Inpress А1

23 поврзани вести »

Мурињо сака да го задржи Кака

Спорт Денес - 12.09.2010

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо сака да го задржи Кака. Кака во последниов период се поврзува со Интер, а доаѓањето на Месут Озил многу ги зголеми шпекулациите околу иднината на Бразилецот.

И Берлускони е за Кака

Дневник

Ето или Маикон за Кака?

Идивиди

Берлускони: Ќе бидам среќен ако Кака дојде во Интер

Спортнет

Ето или Маикон за Кака?

Спортнет

24Фудбал Идивиди Спорт Денес Форум Макфакс 24Фудбал Спорт Денес Спортски

22 поврзани вести »