TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-09-06 до 2010-09-12

Бред Пит ја изневерува Анџелина Џоли?

Дневник - 11.09.2010

Бред Пит ја изневерува Анџелина Џоли со млада Французинка што работи како стјуардеса. Американскиот таблоид „Стар“ ја објавил приказната на девојката која работи во приватна авиокомпанија наменета за ...

Актерот ја изневерува Анџелина Џоли?

Утрински

Бред Пит ја изневерува Џоли?

Н.Македонија

Анџелина Џоли нема пријатели

Форум

Џоли: Се чувствувам осамено оти немам пријатели

Кирилица

Точка Макфакс ЗаЗабава Интересно Точка eReporter Таратур Кирилица

19 поврзани вести »

Помина ли возот за Македонија?

Утрински - 11.09.2010

Помина ли возот со кој Македонија можеше поактивно да се вклучи во заедничката железничка компанија со Словенија, Хрватска и со Србија? Откако овие три железници завчера потпишаа протокол со што ...

„Карго 10“ - ризичен бизнис за македонските железници

Дневник

МЖ непоканети во новата железничка унија на Балканот?

А1

Железницата СХС стартува на 1 октомври

Дневник

Железничката алијанса не е Дедо Мраз

Н.Македонија

Вечер МК-Фондови А1 Форум Сител МРТ Нетпрес Макфакс

19 поврзани вести »

Осветлен југозападниот бедем на Скопско кале

Форум - 08.09.2010

Во чест на Денот на независноста на Република Мекдонија, во вторник навечер беше свечено осветлен целосно реконструираниот, реставриран и конзервиран југозападен бедем на скопското Кале Илуминацијата ...

Осветлено Скопското кале

Кирилица

Осветлен југозападниот бедем на скопското Кале

А1

Скопското кале осветлено за 8 Септември

Н.Македонија

Југозападниот бедем на Скопско кале осветлен за 8 Септември

МРТ

Сител Форум Алфа Кирилица Сител Вечер Макфакс

12 поврзани вести »

Руската Железна леди?

Дневник - 10.09.2010

Додека аналитичарите и медиумите низ светот нагаѓаат дали Владимир Путин или Дмитриј Медведев ќе се кандидираат на изборите за претседател на Русија во 2012 година, лондонскиот весник „Индепендент“ ...

Путин - Медведев - Путин

Дневник

Путин повторно претседател на Русија?

Нетпрес

Путин ќе се кандидира за претседател на Русија

А1

Свет - Жена го освојува Кремљ

Време

Идивиди Алфа Алсат-М Н.Македонија Алсат-М Сител МРТ Канал5

18 поврзани вести »

Дејан Митров стигна до осминафиналето на СП во борење

А1 - 12.09.2010

Во Москва, денеска Дејан Митров ја забележа за жал единствената и последна македонска победа на мундијалот. Таа беше доволна за пласман во 1/8 финалето во категоријата до 66 килограми.

Порази на македонските борачи на СП

Форум

Николов до 1/8 финале

Алфа

Порази на македонските борачи на СП

Макфакс

Неуспешни настапи на македонските борачи на СП

А1

Алфа Канал5 А1 Кајгана Макфакс Р.С.Европа А1

12 поврзани вести »