TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-10-04 до 2010-10-10

Ламбе победник на јубилејниот Макфест

MMM.com.mk - 10.10.2010

Веќе знаете – од 7-ми до 9-ти октомври во Штип се одржа јубилејното, 25-то издание на забавно-музичкиот фестивал Макфест , кој ја збогати македонската музичка ризница со 28 нови композиции.

Не планираше ама победи

Backstage

Макфест 2010

iLike

Ламбе победник на Макфест 2010

Кирилица

Ламбе Алабаковски победи на Макфест

Канал5

Курир Inpress Дневник Н.Македонија MMM.com.mk Канал5 Утрински КадеВечер

37 поврзани вести »

ЕУ се загуби во името

Утрински - 09.10.2010

Дебатата „Акција за Европа“ во организација на Институтот отворено општество - Македонија вчера прерасна во акција за името откако место за пристапувањето на земјава кон ЕУ, и излагачите и ...

Фуере: Ве молиме решете го прашањето околу името

Алсат-М

Eрван Фуере во посета на Пробиштип

Курир

Македонија - Името најважно за датумот за преговори

Време

Потребна е инвестиција 2,3 милијарди евра во екологијата

Форум

МРТ МРТ Макфакс Р.С.Европа Телма Форум Кајгана SETimes

24 поврзани вести »

Лоренцо светски шампион во мото гранд при серијата

А1 - 10.10.2010

Првата светска круна Шпанецот ја обезбеди со третото место во денешното Малезиско гранд при во Сепанг. Откако неговиот конкурент Дани Педроса тешко се повреди уште на тренингот пред претходната трка ...

Роси најбрз во Малезија, Лоренцо шампион во Мото ГП

Спортнет

Лоренцо трет во Малезија и шампион во Мото ГП

Спортско инфо

Лоренцо го освои шампионатот во Мото ГП

Алсат-М

Хорхе Лоренцо нов шампион во Мото ЏП

Алфа

Курир Макфакс А1 Телма Кајгана Алсат-М Mnogoo Mnogoo

32 поврзани вести »