TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-18 - 2010-10-24

ОН ги продолжуваат мисиите во Херат

Форум - 24.10.2010

Институции на ОН ќе го продолжат своето присуство во западната авганистанска провинција Херат, и покрај нападот од саботата врз мисијата Ова се вели во соопштението објавено во Кабул, од специјалниот ...

ОН ги продолжуваат мисиите во Херат

Макфакс

Карзаи одлучно против Агенциите за обезбедување

Р.С.Европа

Во 2010 г. загинале околу 600 странски војници

Форум

Терористи самоубијци влегоа во зграда на ОН во Авганистан

А1

Телма Р.С.Европа Курир Р.С.Европа Р.С.Европа Сител Макфакс Р.С.Европа

25 поврзани вести »

Шпинделегер: Србија мора да стане членка на ЕУ

А1 - 22.10.2010

Австрискиот министер за надворешни работи Михаел Шпинделегер во интервју за виенскиот весник „Курир“ најави дека на следниот состанок на шефовите на дипломатии на ЕУ ќе побара од Европската комисија ...

Австрија бара ЕУ да ја награди Србија

Телма

Шпинделегер: Србија мора да стане членка на ЕУ

Кирилица

Србија мора да стане членка на ЕУ

МРТ

Виена се освојува и со музика

Дневник

Утрински Дневник Вест Inpress Курир Сител Дневник Курир

24 поврзани вести »