TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-11-08 до 2010-11-14

Свет - Г20 ја стиши валутната војна

Време - 13.11.2010

На дводневниот самит на Г20, кој вчера заврши во Сеул, лидерите на дваесетте економски најразвиени земји во светот се договорија конкурентноста на сопственото стопанство да не ја подобруваат со ...

Круши за ќерката на Обама предизвикаа тревога на самитот на Г20

Н.Македонија

Самитот на Г20 заврши без поголеми резултати

А1

Од британскиот печат, 12.11

BBC

Построга контрола на банките и реформа на ММФ

Deutsche Welle

Deutsche Welle Deutsche Welle Р.С.Европа Р.С.Европа Оn.net Утрински Форум Алсат-М

68 поврзани вести »