TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-11-08 до 2010-11-14

Нови турбуленции меѓу лустраторите

Алфа - 14.11.2010

Првиот претседател на Комисијата за лустрација, Агим Мехмети веќе не сака да лови кодоши. Како што дознава Алфа, Мехмети смета дека не му е место во тоа друштво и повеќе нема да учествува во работата ...

Од македонскиот печат 10.11

BBC

Македонија - Од фотокопија кодош не бидува

Време

Македонија - Досието "Ибар" не е релевантно

Вест

Љупчо: Опасно е со тројца кодоши на власт!

Утрински

Дневник Шпиц А1 А1 Р.С.Европа Телма Телма Алфа

31 поврзани вести »

Мемоарите на Буш биле плагијат?

А1 - 13.11.2010

Мемоарите во книгата Клучни моменти (Decision Points) на поранешниот претседател на САД Џорџ Буш помладиот, не претставуваат ништо повеќе од плагијат, тврди американскиот весник „Хафингтон пост" ...

Мемоарите на Буш биле плагијат?

Форум

Мемоарите на Буш биле плагијат?

Алфа

Бил Клинтон ја пофали книгата на Џорџ Буш

Кирилица

Мемоарите на Буш биле плагијат?

Макфакс

А1 Идивиди Алфа Н.Македонија Кирилица МРТ Кирилица Вечер

45 поврзани вести »

Су Чи најави враќање во политиката

А1 - 14.11.2010

Не смеете да се предадете и да изгубите надеж. Лидерката на опозицијата Аунг Сан Су Чи, во првиот говор по седум години куќен притвор најави враќање во политиката.

„Не смеете да се предадете“

Deutsche Welle

Сигнал за поголема демократија?

Deutsche Welle

Су Ќи бара слобода на говорот во Мјанмар

Deutsche Welle

Нобеловката Су Ки ќе оддржи говор

Р.С.Европа

Р.С.Европа Оn.net Телма Алфа Канал5 Вечер Нетпрес Макфакс

42 поврзани вести »