TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-12-06 - 2010-12-12

СДСМ не верува дека Груевски не сака избори

А1 - 12.12.2010

СДСМ не верува дека Груевски не сака избори заради трошоците за нив. Според нивни пресметки изборите во 2008-ма чинеле четири милиони евра, што е помалку од трошоците за Триумфалната капија.

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се обвинуваат за страв од избори

Телма

СДСМ: Зошто Груевски бега од избори ?

Канал5

Прво парите од ММФ па предвремени избори

Шпиц

СДСМ: Зашто ВМРО-ДПМНЕ се плаши од избори?

Нетпрес

Курир Inpress Кирилица Inpress Inpress Курир Вечер Прес А1

133 поврзани вести »

И власта и банкарите очекуваат намалување на каматите

Шпиц - 12.12.2010

Парите од ММФ се сметаат како повод и причина за намалување на каматите, сметаат и власта и банкарите. Министерот за финансии, Зоран Ставревски, очекува брз пад, додека банкарите се порезервирани во ...

Ставрески очекува повеќе кредити за граѓаните

Дневник

Ставрески: Каматите ќе паѓаат

Утрински

Груевски и Ставрески го засакаа ММФ

Утрински

Пари - Парите од ММФ да донесат повеќе кредити

Време

Н.Македонија Време Телма Дневник Утрински Утрински Време Алфа

91 поврзани вести »

Парламентарни избори на Косово

А1 - 12.12.2010

Денеска на Косово се одржуваат првите парламентарни избори по прогласувањето на независноста во 2008 година. Право на глас на овие избори имаат 1.630.636 граѓани, од кои 73.288 ќе гласаат по прв пат.

Први парламентарни избори на Косово

Телма

На Косово се одржуваат парламентарни избори

Алсат-М

Историски избори на Косово со изолирани инциденти

Канал5

Избори во Косово - Протагонистите оптимисти

Алсат-М

Алсат-М Канал5 Курир Сител Р.С.Европа Сител Р.С.Европа Нетпрес

77 поврзани вести »

Временска прогноза - Студено време со локален слаб снег

Inpress - 12.12.2010

Скопје, 12. декември 2010 (ИНПРЕС) Метеоролозите за денеска најавуваат променливо облачно време, во вечерните часови со повремени врнежи претежно од снег, особено во западните подрачја.

Временска прогноза

Макфакс

Време: Променливо облачно, вечер повремен снег

Нетпрес

Утре студено време и снег на пониските места

Кирилица

Облечете се топло, утре до -10 степени

Канал5

Телма Вест Inpress Курир Р.С.Европа Вечер Прес Канал5 Алсат-М

48 поврзани вести »