TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-12-06 - 2010-12-12

Депортирани азиланти од Германија

Дневник - 09.12.2010

Со чартер-лет од Дрезден во Скопје беа вратени 38 македонски граѓани, главно Роми, меѓу кои и 18 деца, кои немале дозвола за престој или тамошните власти им ги одбиле барањата за азил Поголема група ...

Jа видоа Германија и се вратија назад

Утрински

Македонија - Чартер со „азиланти“ долета од Дрезден

Време

Депортирани 38 азиланти од Дрезден

Н.Македонија

Германските власти депортираа 38 македонски граѓани

А1

Телма Алсат-М Кирилица Нетпрес Inpress Форум Макфакс Сител

16 поврзани вести »

Обама сé уште се одвикнува од пушењето

Н.Македонија - 11.12.2010

Претседателот на САД, Барак Обама, не е виден со цигара во рака од мај годинава, пренесоа американските медиуми Белата куќа сепак се воздржа да објави дека Обама се откажал од штетната навика со која ...

Се' повеќе деца пушат

Дневник

Здравје - Косата и пушењето

Вест

Се повеќе деца пушат

Утрински

Македонија - Секој четврти тинејџер пуши

Време

Канал5 Курир Кирилица Шпиц МРТ Идивиди Идивиди А1

24 поврзани вести »