TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-12-06 до 2010-12-12

Цезар сака да настапи во Абу Даби

FC Интер - 12.12.2010

Жулио Цезар ќе биде еден од повратниците во тимот на Интер во Абу Даби, каде што се игра СКП. Бразилецот кој повеќе од еден месец не е меѓу стативите, се надева дека ќе му помогне на Интер да ...

Огненовски "закажа" полуфинале со Интер

Спортско инфо

Пандев и Огненовски во полуфиналето!

FC Интер

Сеонгнам е првата пречка за Интер

Спорт

Конечно сме фит!

FC Интер

Канал5 Вечер Курир VOX Mnogoo Алфа Канал5 Кирилица

36 поврзани вести »

Копенхаген обезбеди пласман во ЛШ

БркајРабота - 11.12.2010

По пауза од две недели, синоќа беа одиграни последните натпревари во групите А, Б, Ц и Д. Копенхаген со победата над Панатинаикос се пласираше во следната фаза од натпреварувањето, а Бенфика, иако ...

Копенхаген прв скандинавски клуб во втората фаза од ЛШ

Утрински

Манчестер не заврши без примен гол

Дневник

Копенхаген го фати последниот воз

Н.Македонија

Еве ги сите 1/8 финалисти во ЛШ

Спорт Денес

24Фудбал Спортско инфо Mnogoo Форум Идивиди Спортски Сител Канал5

34 поврзани вести »

Демонстранти ги нападнаа принцот Чарлс и Камила

Шпиц - 12.12.2010

Неколку часа откако британскиот парламент го изгласа предлогот за зголемување на школарината, група гневни демонстранти во Лондон го нападнаа автомобилот на принцот Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Свет - Нападнат автомобилот на принцот Чарлс

Време

Свет - Нападнати принцот Чарлс и Камила

Вест

Британците шокирани од нападот врз принцот Чарлс

Утрински

Британија загрижена за безбедноста на кралското семејство

Н.Македонија

А1 VOX VOX Р.С.Европа Р.С.Европа Телма Идивиди Алфа

28 поврзани вести »