TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-12-06 до 2010-12-12

Најмалку 2 лица загинаа во Авганистан

Р.С.Европа - 12.12.2010

НАТО соопшти дека меѓународните и авганистанските сили во заедничка акција вчера убија еден талибански лидер и еден бунтовник во источниот дел на Авганистан.Воената коалиција соопшти дека ...

Хрватска ќе испрати нови војници во Авганистан

SETimes

Шестмина загинати НАТО војници во Авганистан

Макфакс

Во експлозија во Авганистан загинаа 15 цивили

А1

15 цивили загинале од мина во Авганистан

Р.С.Европа

Алфа Сител Канал5 Сител Курир Нетпрес Р.С.Европа Сител

24 поврзани вести »

Поддршката за Македонија е декларативна

Н.Македонија - 11.12.2010

И покрај пристигнатата поддршка упатена по писмото на Милошоски, дипломатите очекуваат дека во Брисел таа ќе остане на тапкање по грб Неколку земји изразија поддршка за Македонија во пресрет на ...

Македонија - Друцас не видел суштина во писмото на Милошоски

Време

Поддршка за преговори?

Р.С.Европа

Писмото на Милошоски не ја убеди Атина

Утрински

Друцас без коментар за писмото од Милошоски

Дневник

Н.Македонија Форум Алфа Канал5 Кирилица Сител Вечер eReporter

16 поврзани вести »

Македонија - Чартер со „азиланти“ долета од Дрезден

Време - 09.12.2010

Уште една група несудени азиланти од Македонија вчера со чартер-лет беше вратена од Дрезден, Германија. Триесет о осум македонски граѓани, од кои повеќето Роми, беа депортирани со придружба на 13 ...

Jа видоа Германија и се вратија назад

Утрински

Депортирани азиланти од Германија

Дневник

Депортирани 38 азиланти од Дрезден

Н.Македонија

Германските власти депортираа 38 македонски граѓани

А1

Телма Форум Алсат-М Сител Кирилица Вечер Нетпрес eReporter

16 поврзани вести »