TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-12-06 - 2010-12-12

Откажан штрајкот во Серија А!

Inpress - 10.12.2010

Рим, 10. декември 2010 (ИНПРЕС) По најавите на италијанскиот фудбалски синдикат за штрајк на фудбалерите на 11 декември , од синдикатот се огласија со соопштение во кое се вели дека штрајкот е ...

Бизнис барометар - Штрајк на јавниот транспорт во Грција

Вест

Откажан штрајкот во Серие А!

Курир

Во Атина вчера, протестираа вработените во јавниот сообраќај

Канал 77

Атина парализирана од штрајкот во јавниот сообраќај

А1

Телма Макфакс Нетпрес Кирилица Алфа Inpress Курир Inpress

20 поврзани вести »

Прв пораз на Фени Индустри

А1 - 12.12.2010

Веќе нема непоразена екипа во првата кошаркарска лига на Македонија. МЗТ Скопје дома го совлада Фени со 104-102 по продолжението во дербито на 12-тото коло и му се доближи на актуелниот првак на само ...

МЗТ Скопје му го нанесе првиот сезонски пораз на Фени индустри

Канал5

Кавадарчани се лизнаа после 485 минути игра

Вечер Прес

Спорт - Најтешка пречка до перфектна сезона

Време

Дербито за МЗТ Скопје

Алфа

Кирилица Н.Македонија А1 Кирилица Дневник Вест Н.Македонија А1

19 поврзани вести »

„Гугл“ понуди смартфон со „Андроид - нексус С“

Дневник - 11.12.2010

Продажбата на телефонот ќе почне на 16 декември во САД, а на 20 декември во Европа, почнувајќи од Британија . Телефонот, како што е најавено, во САД ќе се продава по цена од 199 долари, со двегодишен ...

Google дневно активира 300 илјади паметни телефони

Inpress

Google бизнис алатки за преведување реклами и пристап до странски пазари

IT.mk

Новиот "Nexus S" од "Google"

ЗаЗабава

„Гугл“ отвори интернет книжарница

А1

IT.mk Нетпрес Кајгана Макфакс Курир Окно Кирилица Кајгана

19 поврзани вести »