TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-12-06 до 2010-12-12

Тевез побарал трансфер

Спортнет - 12.12.2010

Напаѓачот и капитен на Манчестер Сити, Карлос Тевез, до клубот испшратил писмено барање да биде ставен на трансфер листата, но управата на "граѓаните" го одбила таквото барање.

Сити го одби барањето на Тевез за трансфер

VOX

Тевез побара трансфер

Спорт

Тевез сака да го напушти Сити

Спортско инфо

Карлос Тевез побара да си замине од Манчестер Сити

Mnogoo

Спорт Денес Спорт Денес Сител Вечер Курир Inpress Спорт Денес 24Фудбал

18 поврзани вести »

Бешикташ го купува Шекил Онил?!

БркајРабота - 11.12.2010

Менаџерот на Турскиот кошаркарски клуб Бешикташ, откри дека во текот на наредното лето, тие ќе го доведат Шекил Онил. Серет Јалчин, менаџерот на Бешикташ, се сретнал со центарот на Бостон Селтикс ...

Бешикташ сака да го донесе и Шек

Спорт

Спорт - Шекил О'Нил доаѓа во Бешикташ

Вест

Бешикташ сега го сака и Шекил О'Нил

Н.Македонија

Бешикташ подготвува нова "бомба", на лето пристигнува Шек?!

Идивиди

Спорт Денес Сител Канал5 Inpress Спортско инфо Спортнет Курир Идивиди

17 поврзани вести »

Живот - Восочната Леди Гага низ цел свет

Вест - 11.12.2010

ЛОНДОН (АП) - Осум восочни фигури на Леди Гага беа откриени во музејот Мадам Тисо и тие ќе бидат распределени во сите познати музеи низ светот: Лондон, Њујорк, Лас Вегас, Калифорнија, Амстердам, ...

Лејди Гага и пркоси на гравитацијата

БркајРабота

Лејди Гага прогласена за изведувач на годината

Фемина

Лејди Гага - уметник на годината според магазинот Billboard

VOX

Гага доби дури осум восочни двојници

Интересно

Кајгана Backstage Канал5 Вечер Точка ЗаЗабава Курир Mnogoo

17 поврзани вести »