TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-06-06 - 2011-06-12

Се враќале од свадба, заминале во смрт

Дневник - 07.06.2011

Мајка и ќерка загинаа, а уште седум лица, меѓу кои и три мали деца, се тешко повредени во судир на два автомобила вчера еден час по полноќ на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово, кај селото ...

Двајца загинаа кај Страцин

Утрински

Хроника - Во тешка несреќа загинаа мајка и ќерка

Време

Загинале две сопатнички кај Страцин

Н.Македонија

Тешка сообраќајна несреќа кај Страцин

Телма

Алсат-М Дневник Канал5 Сител Нетпрес +инфо Р.С.Европа Inpress

22 поврзани вести »

Германија гази во победнички ритам

Дневник - 09.06.2011

„Панцерите“ со максимален скор од седум победи во исто толку настапи по триумфот над Азербејџан (3-1) се сигурен патник на завршницата од ЕП, а со таква серија во овие квалификации може да се пофалат ...

Спорт - Фарски Острови ја шокира Естонија

Време

Чудесен хет-трик на Ибракадабра

Н.Македонија

Германија пред пласман на ЕУРО 2012

Сител

Германија супериорна во квалификациите за ЕП 2012

Кирилица

Курир Курир Канал 77 Канал 77 Идивиди Дневник Дневник Сител

22 поврзани вести »

Македонија сместена во 5. рејтинг-група

Дневник - 08.06.2011

Со „црвено-жолтите“ се уште и Австрија, Естонија, Летонија, Финска, Молдавија, Кипар, Азербејџан и Велс, што значи дека со овие осум репрезентации не може да играме во квалификациите Светската ...

Македонија во петтиот шешир пред наредниот Мундијал

Утрински

Спорт - Македонија во претпоследната петта група

Вест

Фудбалерите паднаа во петтиот барабан

Н.Македонија

Македонија во петтата група за Мундијалот во 2014

А1

Форум Таратур Inpress 24Фудбал +инфо МРТ Сител Курир

22 поврзани вести »

Две куќи изгореа во пожар во Прилеп

МРТ - 12.06.2011

Во пожар што избувна претпладнето во населбата Тризла во Прилеп целосно изгореа две куќи. Во пожарот нема повредени, но 20-ина члена на семејствата Јашароски и Мустафоски останаа без покрив над ...

Пламнаа во оган четири куќи во Прилеп

Нетпрес

Пожар во Прилеп - изгореа 4 куќи

Вечер Прес

Голем пожар во Прилеп

А1

Пожар во Прилеп, изгореа четири куќи

Дневник

Телма Канал5 +инфо Сител Курир Алфа Форум Sky

14 поврзани вести »

Снајдер се сели на "Стемфорд Бриџ"

Вечер Прес - 12.06.2011

Абрамович е подготвен да понуди 35 милиони фунти за холандскиот плејмејкер Како што се ближи стартот на летниот преоден рок така се погласни се шпекулациите дека предводникот на Интер, Леонардо во ...

Пријава за Челзи во ФИФА

Идивиди

Турција им се заканува на Челзи

Оn.net

Турција би можела да го пријави Челзи кај ФИФА

24Фудбал

Турција му се закани на Челзи со пријава во ФИФА

Спортски

Таратур Кајгана Точка Точка Време Курир Алфа Точка

21 поврзани вести »

Нови штрајкови во Грција

Канал 77 - 11.06.2011

Најновите мерки кои ги спроведува грчката влада за излегување на земјата од должничката криза предизвиаа нови протести. Денес работниците од пристаништата во Грција стапуваат во 24-часовен штрајк на ...

Штрајкот во Грција продолжува

А1

Штрајк на пристанишните работници во Грција

Алсат-М

Грција - штрајк на пристанишните работници

Телма

Блокада на грчките пристаништа поради штрајк

Press24

Сител Курир МРТ Дневник Време Inpress +инфо Курир

20 поврзани вести »

Клосе прво засилување

Вечер Прес - 10.06.2011

Легендарниот напаѓач на Баерн (М) и на репрезентацијата на Германија, Мирослав Клосе, во следните две сезони ќе го носи дресот на римскиот калчолигаш Лацио.

Клосе и официјално во Лацио

А1

Клосе е новиот играч на Лацио

Алсат-М

Спорт - Клосе потпишува за Лацио

Време

Клосе потпиша за Лацио

Сител

Оn.net Курир Таратур Кирилица Кајгана +инфо 24Фудбал Алфа

20 поврзани вести »