TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-06-20 - 2011-06-26

Пратениците стартуваа „гушнати“ од демонстранти!

Утрински - 26.06.2011

Шефот на државата, Ѓорге Иванов, деновиве ќе му го додели мандатот за составување влада на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, откако изминатиот викенд беше конституиран новиот парламент и избран ...

Трајко Вељаноски останува претседател на Собранието

Inpress

Вељаноски реизбран за претседател на Собранието

Вечер Прес

Вељаноски избран за претседател на Собранието

А1

Започна конститутивната седница на Собранието

А1

А1 Алсат-М Телма Алсат-М Канал5 Време Дневник Алсат-М

128 поврзани вести »

НАТО и отворено се закани со убиство на Гадафи

Телма - 26.06.2011

Моамер Гадафи е легитимна цел на авијацијата на НАТО доколку либискиот лидер продолжи да дејствува, се вели во тонска снимка која се емитува на либиски радио станици, јавуваат западни медиуми.

НАТО со предупредување до Гадафи: Ќе те убиеме

Дневник

НАТО со предупредување: Гадафи, ќе те убиеме!

Алсат-М

НАТО го предупреди Гадафи дека ќе го убие?

Канал5

Зума: „НАТО претера“

Телма

Утрински Дневник МРТ Сител Inpress +инфо Press24 Алфа

144 поврзани вести »

Утре продолжува програмата на Вимблдон

А1 - 26.06.2011

По денешниот слободен ден утре продолжува програмата на третиот сезонски грен слем, Вимблдон. Утре во Лондон ќе се одиграат 12 мечеви од осминафиналната фаза.

Ден за одмор на Вимблдон

Канал5

Вимблдон - седми ден

Телма

Ѓоковиќ скрши рекет на светата трева

Утрински

Ѓоковиќ загуби сет, но продолжува понатаму на Вимблдон

Inpress

МРТ Вечер Прес Идивиди Телма Телма Телма Утрински Време

90 поврзани вести »