TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-08-08 до 2011-08-14

Аџиев: Легитимен претседател сум на Лустрациска ама не горам од желба за функцијата

+инфо - 14.08.2011

„Ниту еден ден не сум со поминат мандат како претседател, но верувајте ми и јас не сакам да бидам претседател. Ќе си бев член, ќе си дигав рака како обичен член, да не мислите дека мене големо ...

Ататурк и нашите Црвени Кмери

Дневник

Медиуми -лустратори

Утрински

Можна ли е лустрација во партизирана држава?

Утрински

Андов: Без тапија не си кодош

Н.Македонија

+инфо +инфо Сител Окно Курир Sky Sky Press24

59 поврзани вести »

Уапсени убијците од Бирмингем

Deutsche Welle - 14.08.2011

Полицијата ги пронајде убијците на трите момчиња кои за време на нередите во британскиот град Бирмингем ги чуваа семејните продавници од потенцијалните крадци Британската полиција соопшти дека ...

Лондон- Прво судење за убиства за време на немирите

Р.С.Европа

Иран- протести против британската полиција

Р.С.Европа

Две лица обвинети за убиство во Бирмингем

Телма

Прво судење за убиствата во Британија

+инфо

Сител МРТ Press24 Курир Р.С.Европа Оn.net Р.С.Европа Вест

82 поврзани вести »

Летото не се предава

Телма - 14.08.2011

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со умерена локална облачност во попладневните часови. Температурата ќе се движи од 28 до 35 Целзиусови степени.

Временска прогноза за четиринаесетти август

Mnogoo

Времето и денеска и неделава прилично жешко

+инфо

Ни претстои жешка недела

Вечер

Сончево и топло и денеска

Press24

Курир +инфо Press24 Дневник БркајРабота +инфо Вечер Press24

54 поврзани вести »