TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-09-05 до 2011-09-11

Интерпол почна потера по Гадафи

Дневник - 10.09.2011

Меѓународната полициска организација Интерпол издаде црвена наредба за апсење на Моамер Гадафи, за неговиот син Сеиф ал Ислам и неговиот зет Абдула ас Сенуси, кој беше началник на разузнавањето.

Интерпол издаде налог за апсење на Гадафи

Н.Македонија

„Битката за Либија се’ уште не е завршена“

Deutsche Welle

Интерпол издаде потерница по Гадафи

Р.С.Европа

Свет - Никогаш нема да ја напуштам Либија

Вест

Утрински Телма Телма Алфа Н.Македонија Идивиди Кајгана +инфо

140 поврзани вести »