TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-09-05 до 2011-09-11

Декларацијата пристигна во Музејот на македонската борба

Дневник - 10.09.2011

Овој музеј повикува на историско помирување и ни говори да паметиме за да не ги повториме старите грешки. Овој Музеј е споменик на нескротливиот марш кон слободата, за време на Крушевската Република ...

Македонија прослави две децении независност со делби

Утрински

Положена Декларацијата за независност

Кајгана

Денот на независноста на Македонија

Кантар

Никогаш пообединети!

Н.Македонија

Вечер Таратур Р.С.Европа Утрински Телма Телма Алфа Идивиди

28 поврзани вести »

Надал го декласираше Родик

Спорт Денес - 10.09.2011

Рафаел Надал стигна до полуфиналето на УС опен, откако неочекувано лесно го победи Енди Родик. Натпреварот кој беше очекуван со голем интерес од тениските фанови се претвори во монолог на шпанецот.

Надал и Мареј ќе ги измерат силите во Њујорк

Идивиди

Мареј контра Надал за финале

+инфо

Надал го декласираше Родик

Точка

Надал и Мареј ќе ги измерат силите во Њујорк

Inpress

Спорт Дневник Н.Македонија Спорт Денес +инфо +инфо Курир Inpress

41 поврзани вести »

Фетел очекувал поголем отпор од McLaren

PitStop - 11.09.2011

Откако успеа да ги понижи и Хамилтон и Батон завршувајќи со половина секунда предност пред нив, Фетел на официјалната прес конференција по завршувањето на квалификациите изјави дека очекувал потесна ...

Оптимизмот се врати кај Алонсо

PitStop

Батон е „зашеметен“ од брзината на Фетел

PitStop

Фетел на чекор до титулата после доминантната победа во Монца!

PitStop

Батон среќен со освоеното второ место

PitStop

PitStop PitStop PitStop Оn.net Спортнет VOX Телма Mnogoo

35 поврзани вести »